Składany smartfon Samsunga bez zaginanego ekranu? Upubliczniono zaskakujący patent

Składany smartfon Samsunga bez zaginanego ekranu? Upubliczniono zaskakujący patent

Prezentacja dla deweloperów, źródło: materiały prasowe Samsung
Prezentacja dla deweloperów, źródło: materiały prasowe Samsung
Oskar Ziomek
30.11.2018 11:03

Samsung jest na dobrej drodze, aby wprowadzić na rynek składany smartfon z zaginanym wyświetlaczem Infinity Flex. Plotki o nietypowym urządzeniu towarzyszyły nam przez kilka ostatnich miesięcy, a ostatecznie prace nad nowym smartfonem zostały potwierdzone przez samego prezesa Samsunga. Prototyp urządzenia po raz pierwszy zaprezentowano podczas konferencji dla deweloperów, która odbyła się w pierwszej połowie listopada i choć nie ujawniono wówczas wielu szczegółów, na podstawie prezentacji mogliśmy zobaczyć, jak składany wyświetlacz wygląda w rzeczywistości.

Tymczasem okazuje się, że myśląc o składanym smartfonie, Samsung mógł najpierw rozważać stworzenie urządzenia z dwoma wyświetlaczami, na kształt konceptu, który przedstawiany był w sieci kilka lat temu. Wówczas składany smartfon w praktyce wyglądał jak dwa zwykłe telefony złączone zawiasem, które po rozłożeniu wyświetlały jeden obraz podzielony na dwa fizyczne ekrany. Jeden z nowszych patentów Samsunga, który został zgłoszony w maju bieżącego roku, ale informacje o nim pojawiły się dopiero teraz, wskazuje właśnie na taką implementację.

Wizja składanego smartfona Samsung według ostatnio upublicznionego patentu, źródło: LetsGoDigital.
Wizja składanego smartfona Samsung według ostatnio upublicznionego patentu, źródło: LetsGoDigital.

Na udostępnienie patentu przez organizację World Intellectual Property zwraca uwagę serwis LetsGoDigital. Prezentowany w nim smartfon składa się z dwóch elementów i dwóch wyświetlaczy. Urządzenie można złożyć, chowając wewnątrz ekran, ale także rozłożyć na zewnątrz, przynajmniej do pewnego stopnia. Możliwe ma być tym samym jednoczesne oglądanie treści osobom siedzącym naprzeciwko siebie w trybie, który nawiązując do przyjętego nazewnictwa w kontekście rozkładanych laptopów, można by nazwać trybem namiotu.

Na razie nie wiadomo oczywiście, czy patent dotyczy urządzenia, które za jakiś czas pojawi się na rynku. Jednocześnie trudno zakładać, by Samsung zamierzał wycofać się ze swojej koncepcji zaginanego wyświetlacza AMOLED, który pokazano wraz z prototypem składanego smartfona na początku listopada. Na myśl przychodzą więc dwa możliwe rozwiązania. Patent mógł powstać na etapie, gdy ostateczna forma składanego smartfona Samsunga nie była jeszcze znana i w związku z tym teraz zostanie tylko zapomniany lub dotyczy zupełnie innego urządzenia. Nic nie stoi w końcu na przeszkodzie, by producent zaprezentował więcej niż jedno składane urządzenie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)