Sklep z aplikacjami dla WP7 rośnie w siłę

Sklep z aplikacjami dla WP7 rośnie w siłę

Wojciech Cybulski
13.02.2011 17:44

Jak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Distimo, system operacyjny Windows Phone 7 jest obecnie najszybciej rozwijającą się mobilną platformą pod względem liczby dostępnych aplikacji.

Wygląda na to, że deweloperzy polubili mobilny system Microsoftu. Statystyki obejmujące okres do stycznia 2011 roku wskazują, że baza aplikacji dla WP7 rośnie obecnie w zawrotnym, 30% tempie. W ciągu miesiąca liczba programów zgromadzonych w Microsoft Marketplace zwiększa się więc o blisko 1/3. Wynik ten deklasuje konkurencję - drugi w zestawieniu Android Market rośnie obecnie w tempie 18%. Z wykresów możemy odczytać także wyraźne przesycenie aplikacjami w sklepie Apple - App Store już praktycznie się nie rozwija, notując jedynie niewielki, 1% wzrost.

Jeżeli Microsoftowi uda się utrzymać obecne tempo wzrostu, może w przyszłości dogonić swoich rywali. Obecnie jednak pozycja WP7 jest dość słaba - wyraźnie większą bazą programów dla swoich urządzeń może pochwalić się nie tylko Google i Apple, lecz także Palm (obecnie HP), BlackBerry i Nokia. Czynnikiem, który powinien zauważanie zwiększyć popularność systemu Windows Phone 7 będzie bez wątpienia ścisły sojusz z Nokią. Jednak i tutaj na widoczne efekty Microsoft będzie musiał nieco poczekać.

Podsumowując swój raport Distimo stwierdza, że mobilna platforma Microsoftu ma spory potencjał - najbliższe miesiące pokażą, czy WP7 ma szanse w starciu z Androidem i kolejnymi generacjami iPhone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)