Skoki narciarskie: sezon już otwarty. Ty też możesz skakać w grach narciarskich

Skoki narciarskie: sezon już otwarty. Ty też możesz skakać w grach narciarskich

Zagraj w jedną z gier o skokach narciarskich (depositphotos)
Zagraj w jedną z gier o skokach narciarskich (depositphotos)
17.11.2018 09:00, aktualizacja: 19.11.2018 11:13

Nadszedł moment, na który czekali miłośnicy skoków narciarskich. Rozpoczęła się walka o Puchar Świata w ulubionej zimowej dyscyplinie Polaków. Pierwsze zawody odbędą się 17 i 18 listopada w Wiśle (w sobotę drużynowe, w niedzielę indywidualne). Na rozpoczęcie sezonu proponujemy też rozgrzewkę dla kibiców – kilka gier o skokach narciarskich.

Deluxe Ski Jump

O skokach nie można pisać, nie wspominając o kultowym Deluxe Ski Jump. Gra zyskała popularność w czasie „małyszomanii” i wciąż ma się bardzo dobrze, a w ubiegłym roku dostała kolejną aktualizację. Zadaniem gracza jest kontrolowanie ruchów skoczka, wybicie się ze skoczni, dobranie kąta lotu i gładkie lądowanie. Ruchy są symulowane według praw fizyki, podobnie jak pogoda i wiatr.

Deluxe Ski Jump 4
Deluxe Ski Jump 4

W Deluxe Ski Jump można zagrać za darmo, ale mamy w tej wersji ograniczony wybór skoczni. Warto dodać, że skocznie w grze są wiernym odwzorowaniem prawdziwych obiektów, w tym jednej skoczni z Wisły i dwóch z Zakopanego. Grać można w trybie offline lub online, konkurując z innymi graczami w turniejach.

Ski Jump

Grę Ski Jump być może jest wam już znana – to bardzo dobry, polski symulator skoków narciarskich w 3D dla urządzeń mobilnych. Można tu skakać na 55 skoczniach różnej długości (K50 do K250). Dotknięcie ekranu rozpoczyna zjazd, dotknięcie dwoma palcami jednocześnie sygnalizuje wybicie, a by utrzymać skoczka w powietrzu jak najdłużej, trzeba przesuwać palec w górę i w dół po ekranie, by korygować jego pozycję. Ponowne dotknięcie ekranu dwoma palcami pozwala elegancko wylądować. Skakanie w Ski Jump wymaga dużo precyzji, ale czułość kontrolek można regulować.

Ski Jump (Android)
Ski Jump (Android)

W Ski Jump można grać samemu i przejść Puchar Świata, Puchar Lotów lub Turniej 4 Skoczni (także ustawiając poziom trudności swoich konkurentów), albo zmierzyć się z innymi graczami online w luźniejszej formie. Można też skoczyć na wybranej skoczni w ramach treningu i obejrzeć tabelę wyników o każdym skoku. Warto też dodać, że kolejne skoki podnoszą poziom postaci, co odblokowuje nam dostęp do kolejnych elementów wyposażenia skoczka.

Skoki Narciarskie

Skoki Narciarskie to kolejna polska produkcja o tej dyscyplinie sportowej, ale bardziej nowoczesna, niż opisana wyżej Ski Jump. Gra została ubrana w rysunkową grafikę, bardzo przyjemną dla oka, ale posłuszną prawom fizyki. Tu także można przejść karierę skoczka offline albo brać udział w rywalizacji z innymi graczami – podając sobie telefon, konkurując ze znajomymi na Facebooku albo grając przez Internet z innymi. Wkrótce pojawi się też możliwość rywalizowania z graczami w pobliżu. Skacząc rozwijamy postać, a kolejne poziomy doświadczenia odblokowują klasyczne turnieje – Czterech Skoczni, Puchar Kontynentalny, Puchar Świata i Mistrzostwa Świata w Lotach.

Skoki Narciarskie (Android)
Skoki Narciarskie (Android)
Skoki Narciarskie (Android)
Skoki Narciarskie (Android)

Sterowanie w grze jest identyczne jak w Ski Jump, ale kontrola postaci jest nieco łatwiejsza. Rozwijając postać, odblokujemy także dostęp do dodatkowych akcesoriów dla niej.

Gdzie śledzić wyniki?

Tegoroczny Puchar Świata na pewno będzie emocjonujący, a Kamil Stoch jest jednym z faworytów. Jeśli nie możecie oglądać skoków na żywo, polecamy śledzenie wyników w aplikacji mobilnej, na przykład WP Sportowe Fakty. W części poświęconej wiadomościom jest wydzielona sekcja „Zimowe” z najświeższymi wiadomościami z Wisły i informacjami o polskiej kadrze. W części z wynikami zaś lada moment pojawią się tabele dla skoków narciarskich.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)