Skorzystaj z DoNotSpy10 i zablokuj mechanizmy szpiegujące w Windows 10

Skorzystaj z DoNotSpy10 i zablokuj mechanizmy szpiegujące w Windows 10

Skorzystaj z DoNotSpy10 i zablokuj mechanizmy szpiegujące w Windows 10
Redakcja
05.08.2015 10:08

Najnowszy system Microsoft podchodzi, delikatnie mówiąc, niedbale do kwestii prywatności użytkownika i domyślnie zbiera na jego temat ogromne ilości informacji. Oprócz tego system wymusza aktualizacje, sam instaluje sterowniki, współdzieli dane sieci bezprzewodowych, a także wykorzystuje komputer do działania w sieci P2P. Istnieje ratunek na te problemy, a nazywa się DoNotSpy10.

DoNotSpy10 to niewielka aplikacja, która umożliwia szybką zmianę wszystkich istotnych ze względu na prywatność użytkownika opcji dostępnych w systemie Windows 10. Dzięki niej możemy wyłączyć elementy śledzące, a także odroczyć automatyczne aktualizacje, aby te były instalowane w czasie dogodnym dla nas, a nie dla Microsoftu. Program jest bardzo prosty w obsłudze: wystarczy go zainstalować, uruchomić, a następnie wybrać elementy do wyłączenia.

Aplikacja przy każdym uruchomieniu sugeruje wykonanie punktu przywracania – zdecydowanie warto wykonać tę operację, aby w razie problemów możliwe było przywrócenie systemu do poprawnego działania. Wśród ustawień dostępnych w aplikacji znajdziemy m.in. te odpowiedzialne za odraczanie domyślnie wymuszanych aktualizacji (co zapewne docenią użytkownicy wersji Home), wyłączanie identyfikatora reklamowego przypisanego do użytkownika, a także pobieranie danych o naszym zachowaniu służących do personalizacji asystenta głosowego Cortana.

Obraz

Choć nowy panel ustawień zapewnia dostęp do wielu opcji, dzięki DoNotSpy10 za sprawą zaledwie kilku kliknięć zablokujemy zainstalowanym aplikacjom dostęp do kamery, mikrofonu, wiadomości, kalendarza, ale również informacji o naszym koncie. Rzecz jasna nie zabrakło opcji do wyłączania informacji o lokalizacji użytkownika. Wśród dostępnych opcji znajdziemy także te nieco mniej oczywiste: użytkownik może w łatwy sposób wyłączyć obsługę biometrii, przesyłanie informacji o wprowadzanych danych w celu ulepszenia mechanizmów stosowanych przez korporację, telemetrię i synchronizację z innymi komputerami

W razie potrzeby wyłączyć możemy cały moduł integracji z chmurą OneDrive, wyświetlanie wyników wyszukiwania z sieci, a także sensory. Nie zabrakło opcji do zablokowania wbudowanego w system antywirusa Windows Defender, współdzielenia plików aktualizacji w ramach sieci P2P, a także blokady współdzielenia informacji o bezprzewodowych sieciach, z jakich korzystamy w ramach mechanizmu Wi-Fi Sense.

Po wyborze odpowiednich opcji wystarczy je zatwierdzić, a następnie ponownie uruchomić komputer – od tego momentu Windows 10 nie będzie już zbierał tak wielu informacji na nasz temat. Najnowszą wersję DoNotSpy10 znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu. Uwaga: niektóre aplikacje (w tym wbudowany w system Windows Defender) mogą traktować program jako zagrożenie. Jest to fałszywy alarm.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (103)