SkyDrive zmienia się w OneDrive, przynosi nowe wersje aplikacji mobilnych oraz dodatkowe miejsce

SkyDrive zmienia się w OneDrive, przynosi nowe wersje aplikacji mobilnych oraz dodatkowe miejsce

SkyDrive zmienia się w OneDrive, przynosi nowe wersje aplikacji mobilnych oraz dodatkowe miejsce
Redakcja
19.02.2014 13:05, aktualizacja: 19.02.2014 13:27

Wygląda na to, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Microsoftowy SkyDrive zmienia się właśnie w OneDrive. Przypomnijmy, że zmiana ta była wymuszona wyrokiem sądowym w sprawie pomiędzy Microsoftem a British Sky Broadcasting Group o znak towarowy należący do brytyjskiej firmy. Microsoft proces przegrał i został zobligowany do zmiany nazwy swojej usługi do przechowywania i synchronizacji plików. Okazuje się jednak, że sama zmiana jako taka stała się okazją do wprowadzenia pewnych zmian. Na ich czele znalazły się aplikacje mobilne do obsługi chmury.

Obraz

Pod adresem OneDrive.com znajdziemy nową stronę główną informującą o zaletach czy dostępnych planach. Póki co logowanie w niej nadal kieruje do SkyDrive znanego do tej pory, niemniej korporacja w inny sposób daje znać, że proces migracji już się rozpoczął. Mówią o tym nowe wersje aplikacji do obsługi chmury dla Windows Phone 8, Androida, a także iOS. Warto wspomnieć, że w wypadku Androida nareszcie pojawiła się opcja automatycznego przesyłania zrobionych urządzeniem zdjęć, co może stanowić dla wielu użytkowników wybór lepszy niż konkurencyjne Google+. Co więcej, po aktywacji tej opcji użytkownik otrzymuje za darmo dodatkowe 3 GB miejsca na swoje dane do dostępnych do tej pory 7 GB w wypadku nowych użytkowników, lub też 25 GB osób, które korzystały z SkyDrive czy Hotmaila znacznie wcześniej.

Spore zmiany dotyczą również samej usługi jako takiej. Istotna zmiana to możliwość skorzystania z linków polecających. Użytkownicy otrzymają dodatkowe 500 MB miejsca za każdą poleconą osobę, co nareszcie stawia OneDrive na równi z takimi tworami jak chociażby popularny Dropbox. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, możliwe staje się także edytowanie pliku przez wiele osób jednocześnie, a także współdzielenie katalogów. Ostatnie większe zmiany dotyczą materiałów wideo: jest to usprawniony mechanizm jego udostępniania, a także konwertowanie mające na celu dopasowanie do możliwości łącza użytkownika

Osoby, które wcześniej zapisały się do akcji informacyjnej startu OneDrive otrzymują dodatkowy prezent w postaci darmowej przestrzeni 20 GB na okres jednego roku. Przypomnijmy, że podobny prezent Microsoft zaoferował swoim użytkownikom w chwilę przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy to osoby korzystające z Windows Phone również otrzymały dodatkowe 20 GB na okres jednego roku. Poza wspomnianymi wersjami mobilnymi, są także i aplikacje desktopowe. Użytkownicy Windows 8.1 posiadają zintegrowany dostęp do chmury w ramach systemu, osoby korzystające ze starszych wersji systemu skorzystać powinny z oficjalnego klienta usługi. A jaką chmurę preferujecie Wy? Może w ogóle im nie ufacie?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)