SkyDrive znów dostępny z Androida

SkyDrive znów dostępny z Androida

05.12.2011 11:27, aktualizacja: 05.12.2011 11:59

SkyDrive to jedna z najlepszych usług przechowywania danych w chmurze i kto wie, czy nie najbardziej udane webowe przedsięwzięcie Microsoftu. 25 GB darmowej przestrzeni deklasuje wszystkie inne rozwiązania, interfejs w HTML5 jest szybki i estetyczny, integracja z pakietem Office jest wyjątkowo wygodna, a zapowiadane przez Microsoft dalsze plany rozwoju (np. aplikacje klienckie na wszystkie platformy, w tym iOS i Android, wyłączenie zdjęć z limitu danych czy integracja z Windows 8) mogą spowodować, że SkyrDrive stanie się zupełnie bezkonkurencyjny.

W chwili obecnej jednak, kiedy nadal czekamy na oficjalne wsparcie Androida przez Microsoft, możliwości dostania się do SkyDrive z androidowego smarfona są dość ograniczone. Pomijając korzystanie z mobilnej przeglądarki - co jest możliwe, jednak prawdę mówiąc mało wygodne - jedyny nieoficjalny, natywny klient sorami po ostatniej aktualizacji interfejsów SkyDrive przestał działać. Swoją drogą, przykład tej aplikacji dobrze ilustruje bałagan, jaki panuje w Android Markecie - sorami nadal jest dostępne, tylko w opisie przeczytać możemy, że nie działa. Miało być jednak o czymś innym...

W weekend pojawiła się na szczęście nowa aplikacja, SkyDrive Browser. Podobnie jak sorami, to również nieoficjalny klient, działa jednak całkiem nieźle. Mimo nazwy, pozwala też przesyłać dane do chmury. Jedyne, czego mu brakuje, to podpięcie do interfejsu udostępniania zdjęć prosto z galerii telefonu. Nie jest to jednak dużym problemem, bo eksplorator plików pokazuje miniatury, które pozwalają szybko znaleźć konkretne zdjęcie. Aplikacja jest darmowa, wyświetla za to reklamy i nieco irytuje wyłącznie poziomym układem interfejsu - do czasu wydania przez Microsoft oficjalnego klienta, jest to jednak całkiem zgrabne rozwiązanie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)