Skype 4.3 na Linuksa „przejdzie na emeryturę” już 1 lipca

Skype 4.3 na Linuksa „przejdzie na emeryturę” już 1 lipca

Skype 4.3 na Linuksa „przejdzie na emeryturę” już 1 lipca
05.06.2017 16:04, aktualizacja: 06.06.2017 12:05

Wiele dzieje się ostatnio w świecie Skype’a: zaprezentowane zostały nowe aplikacje mobilne, snapchatowe nowości trafią także do wersji desktopowej komunikatora. Microsoft nie potwierdził jednak, że będzie to dotyczyć także wersji na Linuksa. Dysponujemy już nowymi informacjami na temat linuksowego Skype’a.

Warto przypomnieć, że na dystrybucjach Linuksa dostępne są aktualnie dwie wersje komunikatora Microsoftu: Skype 4.3 oraz Skype Beta. Tylko ten drugi wykorzystuje docelowy chmurowy model przetwarzania danych. Już w lutym korporacja omyłkowo rozesłała do użytkowników Skype’a 4.3 informację, że ten zostanie wyłączony z początkiem marca. Wówczas było to o tyle problematyczne, że Skype Beta nie oferował jeszcze wielu funkcji i był wersją testową nie tylko z nazwy.

350200800318089153

Zamiast wyłączenia Skype 4.3, na początku marca ukazała się nowa wersja Skype Beta, która nadrabiała lwią cześć zaległości. Pojawiły się zatem rozmowy wideo, oglądanie udostępnianie ekranu, obsługa statusów, więc możliwości najczęściej wymieniane w postulatach użytkowników. W tym świetle przyszłość Skype’a 4.3 znów stanęła pod znakiem zapytania.

Dziś jednak zamiast znaku zapytania mamy definitywną kropkę: Skype 4.3 na Linuksie przestanie działać już za niecały miesiąc. Na anglojęzycznej stronie pobierania Skype’a na Linuksa pojawił się komunikat, według którego klient w wersji 4.3 i starszych przejdzie na emeryturę od 1 lipca. W celu dalszego korzystania z rozmów i połączeń, Microsoft zaleca zainstalowane najnowszej wersji, co oznacza, że emerytura to po prostu wyłączenie Skype 4.3. Wciąż jednak Nie potwierdzono, że na Linuksowa trafią snapchatowe nowości.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)