Skype 7.0 na Windows: jak widzieliście wersję na Maka, to widzieliście prawie wszystko

Strona głównaSkype 7.0 na Windows: jak widzieliście wersję na Maka, to widzieliście prawie wszystko
05.12.2014 12:48
Skype 7.0 na Windows: jak widzieliście wersję na Maka, to widzieliście prawie wszystko

Wciąż najpopularniejszy komunikator na świecie doczekał się nowejwersji na wciąż najpopularniejszy system operacyjny. Skype 7.0 (awłaściwie 7.0.0.100) jest już do pobrania z bazy nowego serwisu. Czymchce przyciągnąć użytkowników w erze coraz chętniej używanychwebowych i przeglądarkowych aplikacji, wykorzystujących google'oweWebRTC?

Wielkich zmian na pierwszy rzut oka nie widać – zmianydotyczą przede wszystkim interfejsu użytkownika i są kontynuacjąpomysłów przedstawionych po raz pierwszy w Skypefor Mac 7.0. Przypomnijmy, że wówczas postawiono na ujednoliceniedoświadczenia użytkowników aplikacji mobilnej i desktopowej.Wprowadzono do aplikacji dla Maka miniaturki kontaktów, nowy„bąbelkowy” styl czatu, wykorzystano te same co w wersjimobilnej ikony dla czatu oraz połączeń głosowych i wideoczatów.

Skype 7.0 dla Windows dodaje do tego zwarty widok dla paskabocznego, dzięki któremu można wyświetlić tam więcej kontaktów irozmów. Opcję tę można uaktywnić w menu Widok, wybierając opcjęKompaktowy widok dla paska bocznego.Podobny zwarty widok dodano do czata. Aby go włączyć, należyzaznaczyć w menu Opcje | Wiadomości i SMS | Pokaż opcje zaawansowanepole Kompaktowy widok czatu.

350128768482109377

Udostępniono też możliwość wyłączenia powiększanych emotikonek wwiadomościach (w widoku standardowym). Zrobimy to w menu Opcje |Wygląd wiadomości – należy odznaczyć pole Pokaż emotikony.

W kwestii jakości połączeń nie udało się nam dopatrzeć aniusłyszeć żadnych zmian. Nie wiążcie więc jakichś wielkich oczekiwańod oznaczonego numerkiem 7.0 wydania. Bardziej tu chodzi oujednolicenie numeracji wersji dla Maka i Windows, niż o jakieśznaczące ulepszenia.

Skype 7.0 dla systemu Windows możecie pobrać z naszej bazyprogramów. Znajduje się tam także wersja 7 Skype'a dla systemu OSX, wciąż najbardziej kompaktowa i sensowna wersja dla Linuksa orazwersje na klienty mobilne.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)