Skype nie dla Windows Mobile

Skype nie dla Windows Mobile

Redakcja
25.02.2010 17:41

Twórcy najpopularniejszego komunikatora głosowego, Skype, poinformowali o zaprzestaniu publikowania i dalszego rozwoju swojej aplikacji dla smartfonów z systemem Windows Mobile oraz wersji "Lite" programu napisanej w Javie, przeznaczonej dla prostszych telefonów komórkowych.

W obu tych przypadkach powodem decyzji były liczne problemy i brak możliwości zapewniania użytkownikom prawidłowo działającego oprogramowania. Osoby używające wersji dla Windows Mobile z pewnością nie raz spotkały się z problemem, który sprawiał, że rozmowa była możliwa jedynie w trybie głośnomówiącym. Problem ten można było jednak rozwiązać instalując specjalne, dodatkowe oprogramowanie. Rzecznik prasowy Skype twierdzi, że podobnych usterek było znacznie więcej, co powodowało frustrację i dezorientację użytkowników. Firma skupi się obecnie na zapewnieniu jak najlepszej jakości produktu dla platform iPhone oraz Symbian.

Linki do pobrania obu wersji nie są już dostępne. Użytkownicy wersji "Lite" mogą korzystać z niej do końca tego roku. Nie wiadomo, jak długo będzie jeszcze działać wersja dla telefonów z Windows Mobile. Nie podano też informacji, czy prace nad Skype dla Windows Mobile zostaną wznowione po premierze nowej wersji systemu dla smartfonów.

Brak wersji dla mobilnych okienek to ogromny cios dla twórcy systemu, firmy Microsoft, zwłaszcza, że producent Skype wkracza dość mocno na rynek telefonii komórkowej, podpisując umowy z operatorami sieci GSM, którzy instalują program na sprzedawanych przez siebie telefonach. Użytkownikom telefonów z Windows Mobile pozostaje jedynie instalacja alternatywnych programów, pozwalających na rozmowy w sieci Skype, takich jak Fring.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)