Skype Qik: komunikacja za pomocą krótkich filmików

Skype Qik: komunikacja za pomocą krótkich filmików

Skype Qik: komunikacja za pomocą krótkich filmików
Redakcja
14.10.2014 16:13, aktualizacja: 14.10.2014 16:32

Firma Microsoft właśnie poinformowała o wydaniu nowej bezpłatnej aplikacji dla urządzeń mobilnych. Jest nią Skype Qik, dzięki któremu będziemy mogli komunikować się z pojedynczymi osobami, lub całą ich grupą za pomocą krótkich filmików nagrywanych właśnie sprzętem mobilnym. Aplikacja przypomina zaprezentowany w czerwcu Slingshot od Facebooka, na szczęście nie wymaga od nas aktywności, aby móc odebrać filmy przesyłane przez inne osoby.

Zasada działania Skype Qik jest bardzo prosta. Po jego uruchomieniu podajemy swój numer telefonu, który jest zarazem identyfikatorem w tej sieci komunikacyjnej. Nie potrzebujemy żadnego dodatkowego konta, ani rejestracji. Po jego wprowadzeniu możemy przystąpić do dzieła: aplikacja pozwala na nagrywanie za pomocą tabletu lub smartfonu krótkich filmów, każdy z nich może mieć maksymalnie 40 sekund. Takie filmy możemy następnie przesyłać do znajomych. Ma to pozwolić na szybkie i łatwe wyrażanie emocji i ekscytujących chwil pomiędzy typowymi rozmowami przeprowadzanymi np. w Skype.

Skype Qik: Group Video Messaging

Jeżeli znajomy, do którego wysyłamy filmik nie korzysta z aplikacji, może otrzymać automatycznie SMS z zaproszeniem do użycia sieci. Aplikacja nie tworzy w pełni statycznej listy znajomych, zamiast tego informuje nas jedynie o ostatnich osobach, do jakich wysyłaliśmy filmiki, czyniąc komunikację jeszcze szybszą. Skype Qik umożliwia również wysłanie nagranego przez nas filmiku do wielu osób jednocześnie (program integruje się ze skrzynką adresową). Wszystkie w ten sposób dostarczane wiadomości są następnie wyświetlane na jednej tablicy, co umożliwia szybki powrót do nich. Użytkownicy mogą również tworzyć tzw. Qik Fliki tj. już zapisane, 5-sekundowe filmy, które mogą być raz zapisane, a następnie wysyłane. Jeżeli z kolei nie chcemy otrzymywać filmów od danej osoby, możemy ją szybko zablokować.

Każda z przesłanych wiadomości może zostać usunięta w dowolnym momencie. Jeżeli użytkownik postanowi ją zostawić to i tak Microsoft usunie ją ze swoich serwerów automatycznie po 14 dniach. Co istotne, aplikacja obsługuje powiadomienia, pozwala również na wyłączenie komunikacji za pośrednictwem sieci komórkowej: jako, że filmy wymagają nieco transferu do przesłania, użytkownik może zablokować ich pobieranie ograniczając się jedynie do sieci Wi-Fi. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich wiodących platform mobilnych, znajdziecie ją w bazie naszego serwisu w wersji dla Androida, iOS oraz Windows Phone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)