Skype wraca na Outlook.com, lecz bez wielu ważnych funkcji

Skype wraca na Outlook.com, lecz bez wielu ważnych funkcji24.01.2018 18:30
Skype wraca na Outlook.com, lecz bez wielu ważnych funkcji
Jan Mentel

Użytkownicy webowego Outlooka w wersji beta na pewno zauważyli chwilowy brak integracji ze Skypem. Powodem były trwające prace nad rozwojem aplikacji. Po miesiącu nieobecności Skype wraca jednak do Outlooka, lecz wbrew twierdzeniom o rozwoju, z mniejszą liczbą funkcji

Wygląda na to, że Microsoft w tym przypadku uległ naciskom ze strony społeczności, która od samego początku domagała się Skype'a w Outlooku. Użytkownicy dali tego wyraz na stronie Outlooka, gdzie mogą publikować swoje opinie. Okazuje się, że za powrotem Skype'a do Outlook.com zagłosowało ponad 2600 osób.

350209327438784449

Ikona Skype'a została umieszczona w górnym prawym rogu interfejsu tuż obok przycisków Ustawień i Pomocy. Niestety aplikacja została pozbawiona wielu funkcji, w tym tych najbardziej podstawowych. Zabrakło m.in. możliwości nawiązywania połączeń wideo oraz głosowych, użytkownicy jak na razie nie zmienią także statusu. W zasadzie jedyne, na co aplikacja pozwala w obecnej formie, to konwersacje w oknie czatu, i to tylko z użytkownikami z listy kontaktów.

Microsoft obiecuje jednak, że pozostałe funkcje stopniowo będą dodawane z czasem. Co ciekawe, firma przy okazji informacji o aktualnie trwających pracach nad rozwojem aplikacji, jednocześnie sugeruje wszystkim użytkownikom, by... cieszyli się ulepszonym doznaniem czatu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)