Skype wraca na Outlook.com, lecz bez wielu ważnych funkcji

Strona głównaSkype wraca na Outlook.com, lecz bez wielu ważnych funkcji
24.01.2018 18:30
Skype wraca na Outlook.com, lecz bez wielu ważnych funkcji
Jan Mentel
Jan Mentel

Użytkownicy webowego Outlooka w wersji beta na pewno zauważyli chwilowy brak integracji ze Skypem. Powodem były trwające prace nad rozwojem aplikacji. Po miesiącu nieobecności Skype wraca jednak do Outlooka, lecz wbrew twierdzeniom o rozwoju, z mniejszą liczbą funkcji

Wygląda na to, że Microsoft w tym przypadku uległ naciskom ze strony społeczności, która od samego początku domagała się Skype'a w Outlooku. Użytkownicy dali tego wyraz na stronie Outlooka, gdzie mogą publikować swoje opinie. Okazuje się, że za powrotem Skype'a do Outlook.com zagłosowało ponad 2600 osób.

350209327438784449

Ikona Skype'a została umieszczona w górnym prawym rogu interfejsu tuż obok przycisków Ustawień i Pomocy. Niestety aplikacja została pozbawiona wielu funkcji, w tym tych najbardziej podstawowych. Zabrakło m.in. możliwości nawiązywania połączeń wideo oraz głosowych, użytkownicy jak na razie nie zmienią także statusu. W zasadzie jedyne, na co aplikacja pozwala w obecnej formie, to konwersacje w oknie czatu, i to tylko z użytkownikami z listy kontaktów.

Microsoft obiecuje jednak, że pozostałe funkcje stopniowo będą dodawane z czasem. Co ciekawe, firma przy okazji informacji o aktualnie trwających pracach nad rozwojem aplikacji, jednocześnie sugeruje wszystkim użytkownikom, by... cieszyli się ulepszonym doznaniem czatu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (5)