Skype zastąpi Windows Live Messengera, już oficjalnie

07.11.2012 13:21, aktual.: 07.11.2012 15:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie można powiedzieć, że się tego nie spodziewaliśmy — od momentu kupienia Skype przez Microsoft w powietrzu wisiało odesłanie Windows Live Messengera na emeryturę i zastąpienie go nowo nabytym rozwiązaniem na komputerach, tabletach i telefonach użytkowników domowych. Nierozwiązana była jedynie kwestia tego, kiedy Microsoft się na to zdecyduje.

Obraz

Wczoraj pojawiła się plotka o tym, że firma z Redmond będzie powoli integrowała Live Messengera ze Skype, a dziś została potwierdzona. Było to zresztą oczywiste, bo już możemy skorzystać z wersji komunikatora, która umożliwia rozmowy także z kontaktami z usługi Microsoftu. Live Messenger zostanie wyłączony na całym świecie w ciągu najbliższych miesięcy, prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku, i Skype go zastąpi na wszystkich platformach. Oznacza to, że Microsoft musi przenieść do Skype ponad 100 milionów kont i, przede wszystkim, zachęcić ich właścicieli do instalacji i używania nowego komunikatora.

Komunikator Skype umożliwia już od kilku tygodni, poza Facebookiem, połączenie się także z kontem Windows Live Messenger. Skype 6.0 można pobrać z naszego portalu dla Windowsa i OS X. Więcej o zmianach i planach można przeczytać na blogu Skype.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (22)
Zobacz także