Skype nie zniknie z rynku. Popularność Microsoft Teams nie jest przeszkodą

Strona głównaSkype nie zniknie z rynku. Popularność Microsoft Teams nie jest przeszkodą
27.05.2020 14:50
Skype nie zniknie z rynku, fot. Oskar Ziomek
Skype nie zniknie z rynku, fot. Oskar Ziomek

Użytkownicy Skype'a mogą spać spokojnie i nie martwić się o przyszłość komunikatora, mimo gwałtownie rosnącej popularności teoretycznie bliźniaczej aplikacji Teams. W jednym z wywiadów Microsoft potwierdził, że obydwa programy będą nadal rozwijane, a Skype pozostanie na rynku. Jednym z planów na niedaleką przyszłość jest ujednolicenie interfejsów obydwu aplikacji.

bELyoWyJ

Jeff Teper z zespołu dbającego o rozwój platformy Microsoft 365 porównał sytuację komunikatorów do konkurencyjnego w tym kontekście Facebooka, który utrzymuje i rozwija jednocześnie między innymi Messengera i WhatsAppa. Ma to być dowód na to, że w Skype'a warto dalej inwestować i rozwijać go niezależnie od aplikacji Teams, mimo bardzo zbliżonej funkcjonalności.

Zwróćmy uwagę na fakt, że niemal za każdym razem, gdy Microsoft niepytany informuje o tym, jak ważny jest dany ich projekt, wkrótce potem następuje jego śmierć. Wzgardzona Cortana miała pozostać ważnym elementem strategii, nowym rozdziałem w rozwoju usług Groove okazała się migracja do Spotify, a dostarczenie "potęgi UWP programistom innych platform" uchodzi za dowód klęski aplikacji uniwersalnych.

Kamil J. Dudek

Teams dla użytkowników domowych <em>już wkrótce</em>

Obawy odnośnie przyszłości Skype'a pojawiły się po tym, kiedy na jaw wyszły plany związane z dalszym rozwojem Microsoft Teams – aplikacji obecnie kojarzonej głównie z pracą zdalną i wykorzystaniem w kontaktach zawodowych. Jak się okazuje, już wkrótce Teams zostanie wydany także w wersji dla użytkowników indywidualnych, by konkurować z innymi, mniej specjalistycznymi komunikatorami na rynku. Wiele osób założyło więc, że w przyszłości będzie to argument do usunięcia leciwego już przecież Skype'a z rynku.

Na tę chwilę nie jest znana dokładna data premiery Teams dla użytkowników domowych, ale na stronie producenta można przeczytać o planowanym udostępnieniu wersji zapoznawczej już wkrótce. Próbowaliśmy podpytać polski oddział Microsoftu o szczegóły, ale niestety nie zostały nam na tym etapie zdradzone. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość.

bELyoWyL

Microsoft Teams na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a jest dostępny do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELyoWzH