Ślady Cortany wykryte w Windows 10 Technical Preview

Ślady Cortany wykryte w Windows 10 Technical Preview

Ślady Cortany wykryte w Windows 10 Technical Preview
02.10.2014 16:51

Możemy już sprawdzić wersję testowaną najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. Wśród nowych elementów w Windows 10 znajdziemy Menu Start, wirtualne pulpity, możliwość uruchamiania aplikacji Modern w okienkach, a także odświeżonych kilka ikonek systemowych. Jednak w wersji Technical Preview nie pojawiły się wszystkie elementy, których mogliśmy się spodziewać. Wcześniejsze przecieki sugerowały, że w nowym Windows znajdzie się między innymi asystent głosowy Cortana, który dobrze znany jest użytkownikom mobilnego Windows Phone 8.1. Niestety firma z Redmond zdecydowała się nie dodawać Cortany do obecnej wersji Windows 10. Nie oznacza to, że w ogóle nie zobaczymy tego asystenta w przyszłych wersjach tego systemu.

Według redaktorów The Verge, w nowszych kompilacjach, które obecnie są w fazie wewnętrznych testów, Cortana jest już dostępna. Ma ona działać tak samo jak wersja z Windows Phone 8.1. Niestety nadal nie wiadomo kiedy Microsoft zdecyduje się na udostępnienie tego elementu wszystkim zainteresowanym.

350126390680774593

Nowe informacje sugerują, że prawdopodobnie Cortana już jest obecna w Technical Preview, tylko póki co jest wyłączona. W najbliższym czasie, wraz z kolejną aktualizacją zostanie oddana do testów szerszemu gronu. Pliki, które sugerują, że w obecnej testowej wersji Windows 10 jest już asystent głosowy, możemy wyszukać w prosty sposób na dysku systemowym. Ślady Cortany znajdziemy również w rejestrze systemu, w którym wpisów dotyczących tego asystenta głosowego jest naprawdę sporo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

O tym, że odpowiednia aplikacja Cortany jest już w Windows sugerują również pliki w WindowsApps, a to właśnie w tym folderze możemy znaleźć pliki związane z aplikacjami Modern. Ważnym elementem potwierdzającym obecność asystenta w Windows Technical Preview są pliki z charakterystycznymi dla Cortany dźwiękami.

Obecność wielu plików i wpisów w rejestrze, w obecnej testowej wersji Windows 10, dotyczących asystenta głosowego Microsoftu sugerują, że prawdopodobnie już niedługo zostanie on aktywowany. Obecnie ciężko stwierdzić kiedy dokładnie się to stanie, możliwe, że nawet z następną aktualizacją. A jeśli sam Microsoft tego nie zrobi, niewykluczone, że zrobi to społeczność. Niezależni programiści już szukają sposobów, by do Cortany się dobrać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)