Ślady Cortany wykryte w Windows 10 Technical Preview

Ślady Cortany wykryte w Windows 10 Technical Preview
02.10.2014 16:51
Ślady Cortany wykryte w Windows 10 Technical Preview

Możemy już sprawdzić wersję testowaną najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. Wśród nowych elementów w Windows 10 znajdziemy Menu Start, wirtualne pulpity, możliwość uruchamiania aplikacji Modern w okienkach, a także odświeżonych kilka ikonek systemowych. Jednak w wersji Technical Preview nie pojawiły się wszystkie elementy, których mogliśmy się spodziewać. Wcześniejsze przecieki sugerowały, że w nowym Windows znajdzie się między innymi asystent głosowy Cortana, który dobrze znany jest użytkownikom mobilnego Windows Phone 8.1. Niestety firma z Redmond zdecydowała się nie dodawać Cortany do obecnej wersji Windows 10. Nie oznacza to, że w ogóle nie zobaczymy tego asystenta w przyszłych wersjach tego systemu.

Według redaktorów The Verge, w nowszych kompilacjach, które obecnie są w fazie wewnętrznych testów, Cortana jest już dostępna. Ma ona działać tak samo jak wersja z Windows Phone 8.1. Niestety nadal nie wiadomo kiedy Microsoft zdecyduje się na udostępnienie tego elementu wszystkim zainteresowanym.

350126390680774593

Nowe informacje sugerują, że prawdopodobnie Cortana już jest obecna w Technical Preview, tylko póki co jest wyłączona. W najbliższym czasie, wraz z kolejną aktualizacją zostanie oddana do testów szerszemu gronu. Pliki, które sugerują, że w obecnej testowej wersji Windows 10 jest już asystent głosowy, możemy wyszukać w prosty sposób na dysku systemowym. Ślady Cortany znajdziemy również w rejestrze systemu, w którym wpisów dotyczących tego asystenta głosowego jest naprawdę sporo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

O tym, że odpowiednia aplikacja Cortany jest już w Windows sugerują również pliki w WindowsApps, a to właśnie w tym folderze możemy znaleźć pliki związane z aplikacjami Modern. Ważnym elementem potwierdzającym obecność asystenta w Windows Technical Preview są pliki z charakterystycznymi dla Cortany dźwiękami.

Obecność wielu plików i wpisów w rejestrze, w obecnej testowej wersji Windows 10, dotyczących asystenta głosowego Microsoftu sugerują, że prawdopodobnie już niedługo zostanie on aktywowany. Obecnie ciężko stwierdzić kiedy dokładnie się to stanie, możliwe, że nawet z następną aktualizacją. A jeśli sam Microsoft tego nie zrobi, niewykluczone, że zrobi to społeczność. Niezależni programiści już szukają sposobów, by do Cortany się dobrać.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)