Sledzenie autobusów we Wrocławiu już możliwe na Androidzie

Sledzenie autobusów we Wrocławiu już możliwe na Androidzie

23.04.2013 18:25

Niedawno pisałam o możliwości podglądania na odświeżanej co kilkanaście sekund mapie, gdzie znajdują się autobusy i tramwaje wrocławskiego MPK. Jednak takie rozwiązanie najwięcej zyskuje „w trasie”, a strona oglądana na smartfonie nie była szczególnie komfortowa. Od wczoraj z Google Play można pobrać darmową aplikacją Pawła Marka, która prezentuje dane z serwisu MPK na wygodnej mapie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja nazywa się po prostu Wrocławska Komunikacja. Pojazdy możemy obserwować na dwa sposoby — spośród autobusów dziennych, nocnych oraz tramwajów możemy wybrać swoje „ulubione” linie — wtedy każdy kursujący po nich pojazd pokaże się na mapie. Można również skorzystać z widoku wszystkich pojazdów w wybranym promieniu ­— domyślnie pokaże się 6 najbliższych pojazdów w promieniu 3km, ale te parametry można zmodyfikować. Aplikacja korzysta z map Google'a, możemy więc oglądać również widok satelitarny. Aplikacja ma też zasadniczą przewagę nad serwisem MPK — pokazuje strzałkę, jeśli na podstawie zmiany współrzędnych GPS jest w stanie określić, w którym kierunku aktualnie porusza się dany pojazd.

Przy okazji mieszkańcom miast, w których zakłady obsługujące komunikację miejską korzystają z systemu Taran (Biała Podlaska, Bolesławiec, Dębica, Elbląg, Gdańsk, Kielce, Kraśnik, Lublin, Mielec, Ostrów Wielkopolski, Płock, Puławy, Stalowa Wola, Suwałki, Świdnica, Świerklaniec, Wałbrzych), polecam aplikację myBus online (pokazał nam ją djpajak) ­— ją również można pobrać na urządzenia z Androidem z Play.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)