Słuchaj, gdy nie możesz czytać i trzymaj książki w chmurze

Słuchaj, gdy nie możesz czytać i trzymaj książki w chmurze

05.01.2012 16:14, aktualizacja: 05.01.2012 17:59

Legimi to kolejna, nowoczesna księgarnia internetowa, w której można kupić książki z wielu dziedzin, przechowywać je na serwerach księgarni i czytać na różnych urządzeniach. Co ciekawe, Legimi ma również (niestety płatna) możliwość czytania książek na głos.

Czytanie książek jest możliwe na urządzeniach z Androidem i iOS. Czytającym głosem będzie IVONA, którą Legimi wykorzystuje za pośrednictwem usługi Speech Cloud. Niestety za czytanie trzeba trochę dopłacić — rozliczanie odbywa się na podstawie liczby znaków. Legimi podaje, że cena czytania na głos to około 1,80 zł za godzinę. Do tego aplikacja zmierzy czas spędzony na czytaniu i dostarczy wszystkich niezbędnych do obsługi sklepu funkcji. Przyjemną funkcją chmury Legimi jest możliwość umieszczenia na niej własnych książek. Już posiadane pliki w formacie EPUB i PDF można bez problemu wysłać na swoje konto, skąd zostaną pobrane na używane do czytania urządzenia — czytnik, telefon, komputer czy tablet. Oczywiście na każde urządzenie wysłane zostaną zakładki umieszczone w książce.

Ceny książek niestety nie zwalają z nóg. Sprawdzone na wyrywki pozycje można kupić nawet do 5 złotych taniej w innych sklepach z książkami elektronicznymi, choć jak zwykle w takich miejscach warto zapolować na promocję. Ceny czasopism nie odbiegają od normy, a ciekawostką jest bogaty zbiór książek dostępnych za darmo. Znajdziemy tu między innymi książkowe wydania blogów („A to książka właśnie!”, „Ale Historia”, „Na marginesie” Ziętkiewicza, blog ekonomiczny Słomskiego) i, co ważne, darmowe lektury szkolne wprowadzone do obiegu przez projekt WolneLektury.pl, oraz darmowe lektury w innych językach. Większość dostępnych w sklepie książek nie jest zabezpieczona z użyciem DRM.

Dostęp do chmury Legimi można uzyskać z poziomu przeglądarki po zalogowaniu na stronie oraz z poziomu aplikacji mobilnych i dla systemu Windows. Aplikację dla Windows można pobrać z naszego portalu w dziale Programy -> Dom -> Inne programy dla domu. Czytniki dla iOS, Windows Phone 7 i Androida można za darmo pobrać w odpowiednich sklepach z aplikacjami.

Warto również zrobić sobie noworoczne postanowienie i zadeklarować ile czasu w tym roku zamierzam spędzić na czytaniu. Za wypełnianie planu można dostać punkty towarzyszącego Legimi programu lojalnościowego — Klubu Mola Książkowego — do 120 złotych w ciągu roku. Brzmi jak dobra motywacja do czytania, choć obcowanie z literaturą nie powinno wymagać zachęty.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)