Smartfon z Windows 10 Mobile za niecałe 400 złotych znów w produkcji – zainteresowanie nie słabnie

Nokia Lumia 1020 – jeden z najlepszych smartfonów z Windowsem 10 Mobile (depositphotos)
Nokia Lumia 1020 – jeden z najlepszych smartfonów z Windowsem 10 Mobile (depositphotos)
Oskar Ziomek

20.09.2018 15:26, aktual.: 20.09.2018 15:36

Użytkownicy, którzy tęsknią za smartfonami z Windowsem 10 Mobile, mimo że system nie jest już od dawna rozwijany i próżno szukać dostępnych dla niego przydatnych aplikacji, powinien ucieszyć fakt wznowienia produkcji jednego z modeli firmy Wileyfox. Jak informuje producent, zainteresowanie modelem Pro jest tak duże, iż kontynuacja produkcji jest jak najbardziej uzasadniona i jest bezpośrednim efektem sygnałów od potencjalnych klientów. Opisywany smartfon nie jest co prawda topową Lumią, ale może się okazać wystarczający dla osób z niskimi wymaganiami, które szukają prostego w obsłudze telefonu z dotykowym wyświetlaczem.

O szczegółach informuje Softpedia, zwracając uwagę, iż wcześniej Wileyfox ogłaszał plany związane z zakończeniem produkcji i wyprzedażą pozostałości z magazynu. Jak się jednak okazuje, produkcja jest uruchamiana ponownie, co krótko podsumowuje oświadczenie wydane przez Thomasa Reeda z Wileyfox, które otrzymał serwis Windows Latest: Chciałem tylko dać znać, że Wileyfox Pro jest już dostępny w magazynie i ponownie produkowany ze względu na wysokie zapotrzebowanie na rynku.

Wileyfox Pro, źródło: Wileyfox.
Wileyfox Pro, źródło: Wileyfox.

Model Wileyfox Pro, o którym mowa, jest wyposażony w 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości HD, który pokryto szkłem Gorilla Glass 3. Urządzenie wyposażone jest w czytnik linii papliarnych, a główny aparat fotograficzny ma 8 megapikseli, podwójną diodę doświetlającą i autofokus. Za szybkość ma odpowiadać bliżej niesprecyzowany 4-rdzeniowy Snapdragon i 2 GB pamięci operacyjnej. Na dane użytkownika przeznaczono 16 GB pamięci, którą można rozszerzyć kartą microSD, ale niestety tylko o kolejne 32 GB. Smartfon obsługuje sieć 4G LTE. Dla formalności przypomnę, że od strony oprogramowania mamy tu Windowsa 10 Mobile.

Wileyfox Pro, źródło: Wileyfox.
Wileyfox Pro, źródło: Wileyfox.

Aktualnie na stronie producenta urządzenie można kupić za niespełna 80 funtów, co przy pominięciu ewentualnych dodatkowych podatków i dzisiejszym kursie jest równowartością około 388 złotych. Za niewiele więcej można dziś kupić dwie Nokie 3310 lub dokładając kolejne 60 złotych – Xiaomi Redmi 5A z polskiej dystrybucji, w którym znaleźć można tych samych parametrów ekran i pamięć, co w opisywanym Wileyfox Pro.

Oczywiście należy sobie przy tym zdawać sprawę z kończącego się wsparcia dla Windowsa 10 Mobile i innych konsekwencji korzystania z systemu, od którego dawno odwróciła się większość producentów aplikacji. Wyobrażam sobie jednak, że istnieje pewna niewielka grupa osób, dla których kafelki w interfejsie są dużo wygodniejsze od modyfikowalnego Androida, a w związku z tym z zainteresowaniem spojrzą na wciąż trwającą produkcję smartfona Wileyfox. W końcu producent uzasadnia wznowienie produkcji właśnie zainteresowaniem potencjalnych kupujących. Czy wśród Czytelników dobrychprogramów są jacyś chętni?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)