Smartfony Nokii bardziej ekskluzywne niż Xperie? James Bond najwidoczniej tak twierdzi

Smartfony Nokii bardziej ekskluzywne niż Xperie? James Bond najwidoczniej tak twierdzi

Smartfony Nokii bardziej ekskluzywne niż Xperie? James Bond najwidoczniej tak twierdzi
Redakcja
06.03.2020 17:31, aktualizacja: 06.03.2020 17:47

Ciekawe po jak gruby portfel musiało sięgnąć HMD Global, że sam James Bond zaczął przychylniejszym okiem patrzeć na smartfony z Androidem.

Filmy opowiadające o przygodach Jamesa Bonda od lat stoją lokowaniem produktów. Agent Jej Królewskiej Mości rozbija się wypasionymi samochodami, sprawdza godzinę na zegarkach niewiele tańszych od tych samochodów, a dzień kończy z butelką Heinekena drogiego alkoholu.

Przez 10 lat prawa do dystrybucji dzierżyło Sony, które chętnie wykorzystywało okazję do lokowania telefonów zaprzyjaźnionego działu mobilnego. W filmach "Casino Royale", "Quantum of Solace" i "Skyfall" mogliśmy dzięki temu ujrzeć Sony Ericssona K800i, Sony Ericssona C902 czy Xperię T.

Obraz

Sprawy skomplikowały się w roku 2015, gdy kontrakt dobiegał końca. Wprawdzie Sony wciąż odpowiadało za dystrybucję wydanego w tym roku "Spectre", ale miało trudności z przekonaniem twórców do zalokowania swoich produktów.

Z dokumentacji, do której przed kilkoma laty dotarł serwis WikiLeaks, wynika, że Sony oferowało łącznie 23 miliony dolarów (z czego 5 milionów miało trafić do Daniela Craiga) za to, by James Bond skorzystał z Xperii Z5. W odmownej odpowiedzi firma miała jednak usłyszeć, że "Bond używa najlepszych produktów".

Producenci oraz Daniel Craig dali tym samym jasno do zrozumienia, że Xperie - lub smartfony z Androidem w ogóle - są w ich mniemaniu za mało ekskluzywne jak na Bonda. Nie to co Heineken.

Tymczasem James Bond sięga po Nokię 8.2 5G

Juho Sarvikas z HMD Global przed kilkoma dniami dość jasno zasugerował, że smartfon (lub smartfony) Nokii będzie można zobaczyć w nadchodzącym "Nie czas umierać".

Na reddicie wylądowało kilka klatek z nadchodzącego drugiego zwiastuna filmu. W rękach Bonda widać telefon, którym ma być niezapowiedziana jeszcze Nokia 8.2, czyli pierwszy smartfon tegoż producenta z 5G.

Nokia 8.2 w nowym zwiastunie "Nie czas umierać" / reddit.com
Nokia 8.2 w nowym zwiastunie "Nie czas umierać" / reddit.com

Wygląda jednak na to, że plany Nokii zostały mocno pokrzyżowane. Prezentacja nowego smartfonu została zaplanowana na 19 marca, więc jej rynkowy debiut miał nastąpić w czasie, w którym "Nie czas umierać" trafiłby do kin. Z uwagi na epidemię koronawirusa premiera filmu została jednak przełożona z kwietnia na listopad.

Tak czy inaczej, uważacie, że smartfony Nokii są bardziej ekskluzywne niż Sony?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)