Smartfony Nokii z Androidem uchwycone na zdjęciach

Strona głównaSmartfony Nokii z Androidem uchwycone na zdjęciach
07.11.2016 15:31
Smartfony Nokii z Androidem uchwycone na zdjęciach

Pewny jest już powrót smartfonów Nokii. W przeciwieństwie do produktów tworzonych podczas współpracy z Microsoftem, nowe modele będą wyposażone w Androida. Do sieci wyciekły zdjęcia nowych urządzeń, które swoim designem nawiązują do najatrakcyjniejszych Lumii.

bECMgZOt

Jeśli zdjęcia faktycznie przedstawiają smartfony Nokii, które na rynku pojawią się w przyszłym roku, to mamy już pewne spojrzenie na nowe modele. Nowy producent, firma HMD Global Oy zdecyduje się na metalową obudowę, a obiektyw głównej kamery znajdzie się na środku, blisko górnej krawędzi. Plecy zostały minimalnie zaokrąglone, co powinno pozytywnie przełożyć się na komfort trzymania. Natomiast pewne zastrzeżenia budzą boki, ostro ścięte nadają atrakcyjnego wyglądu, ale w użytkowaniu mogą być niewygodne.

350190854130132929

Na temat nowych smartfonów Nokii nadal wiemy niewiele, dokładniejszych przecieków doczekał się tablet D1C. Nieoficjalne źródła mówią, że na rynku mają pojawić dwa smartfony, oba uderzą w topowe urządzenia konkurencji. Pierwszy będzie wyposażony w 5,2-calowy wyświetlacz, drugi zaoferuje ekran o przekątnej 5,5 cala. Zadowalającą wysoką wydajność ma zapewnić Snapdragon 820, chociaż spodziewać możemy się nowszych procesorów, które są już dostępne na rynku.

bECMgZOv

Nowe zdjęcia potwierdzają wcześniejsze doniesienia o metalowej obudowie. Wcześniej dowiedzieliśmy się, że smartfony mają spełniać wymogi IP68, oferując odporność na zanurzenie w wodzie. Oczywiście całość nie będzie już kontrolowana przez mobilnego Windowsa, na urządzeniach znajdzie się Android.

350190854130329537

Kolejne przecieki powinny pojawić się niebawem. Tym bardziej, że prezentacji nowych urządzeń z logo Nokii spodziewamy się na targach MWC 2017, które odbędą się na przełomie lutego i marca.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bECMgZPr