Smartfony PlayStation Certified mogą mieć problemy

Smartfony PlayStation Certified mogą mieć problemy

28.05.2012 17:08, aktualizacja: 29.05.2012 12:37

Sony na blogu linii Xperia powiadomił, że zapowiedziana wcześniej aktualizacja do Androida 4.0 (Ice Cream Sandwich) ominie model Xperia PLAY. Jeszcze w marcu telefon z kontrolkami typowymi dla PSP znajdował się na liście telefonów, dla których aktualizacja jest gwarantowana. Jednak dziś właściciele tego modelu mają doskonały powód do rzucenia nim o ścianę.

Sony ma najwyraźniej problemy z wydajnością i stabilnością Androida 4.0 na Xperii PLAY. Zarówno inżynierowie z Sony, jak i deweloperzy gier, mieli z tym zestawem problemy. Po dogłębnych testach przeprowadzonych przy współpracy z partnerami Sony doszedł do wniosku, że nie może zagwarantować spójnego i niezawodnego doświadczenia na Xperii PLAY z Androidem 4.0, zwłaszcza podczas grania.

Sony stara się polepszyć działanie smartfonów PlayStation Certified, jednak przez wypadek z Xperią PLAY udało się osiągnąć odwrotny skutek. Już pojawiły się plotki o tym, że z innymi modelami również będą problemy. Na rynku powoli pojawiają się kolejne modele smartfonów (wkrótce również tabletów) z możliwością uruchamiania gier znanych z PlayStation, jednak utrudnienia związane ze stabilnością najnowszego Androida mogą pojawić się nie tylko na Xperii PLAY.

Warto wiedzieć, że Sony nie będzie jedynym producentem certyfikowanych urządzeń. Nad swoimi telefonami z możliwością łączenia się z PlayStation Suite już pracuje HTC.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)