Smartfony Samsunga mogą otrzymać dwa wyświetlacze i ani jednego wycięcia

Smartfony Samsunga mogą otrzymać dwa wyświetlacze i ani jednego wycięcia

21.06.2018 14:45, aktual.: 21.06.2018 18:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niebawem smartfony Samsunga będą jednymi z niewielu, które nie otrzymają wycięcia na ekranie. Południowokoreański producent nie zamierza stosować notcha, najpewniej nie zobaczymy go także w tegorocznych topowych smartfonach. Pojawić może się jednak inne, bardziej interesujące rozwiązanie – drugi wyświetlacz.

Do amerykańskiego biura patentowego USPTO wpłynął patent Samsunga, który może dotyczyć przyszłego smartfonu. Niestety, mimo grafik nie mamy dokładniejszego opisu zastosowanego rozwiązania. W Sieci pojawiają się jednak przypuszczenia, że z tyłu obudowy znalazł się drugi wyświetlacz. Mógłby on posłużyć do wyświetlania bardziej prostych treści, możliwe również, że dzięki zastosowaniu technologii E Ink, mógłby zapewnić wysoką energooszczędność. Możliwe, że Samsung widzi w drugim wyświetlaczu zupełnie inne zastosowanie.

Uwagę zwraca również przód smartfonu pokazanego na grafikach. Zniknęła dolna ramka i pozostawiona została wyłącznie niewielka przestrzeń nad ekranem. Warto zwrócić uwagę, że Samsung nie sięgnął po modne ostatnio wycięcie. Mimo tego, na wąskiej górnej ramce udało się umieścić głośnik i przednią kamerkę.

źródło: mobielkopen.net
źródło: mobielkopen.net

Na obudowie zabrakło jednak miejsca dla czytnika linii papilarnych. Możliwe, że zostanie on zintegrowany z wyświetlaczem. Od dłuższego czasu pojawiają się informacje o planach Samsunga związanych z umieszczeniem czytnika pod ekranem. NIe będzie to jednak nowość na rynku – czytnik połączony z ekranem oferują już smartfony Vivo.

Interesujące są również zdjęcia, które pojawiły się ostatnio w Internecie. Mają one bowiem przedstawiać nowy smartfon Samsunga. Uwagę zwracają bardzo wąskie ramki. Jednak z tyłu obudowy raczej nie pojawił się drugi ekran. Obecnie mamy do czynienia wyłącznie z patentem, nie wiemy nawet czy Samsung faktycznie pracuje nad smartfonem wyposażonym w dwa ekrany. Z pewnością jednak nie zamierza w najbliższym czasie sięgać po notcha.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)