Smartfony Samsunga w Europie spróbują zastąpić karty płatnicze

Smartfony Samsunga w Europie spróbują zastąpić karty płatnicze19.11.2015 12:56
Smartfony Samsunga w Europie spróbują zastąpić karty płatnicze

Wybrane, obecnie tylko nowe i topowe smartfony Samsunga zostały wyposażone w technologię Samsung Pay, która pozwala emulować kartę płatniczą dla wybranych terminali. Usługa jest ograniczona do wybranych krajów, ale Koreańczycy planują jej dalszą ekspansję, na początku przyszłego roku pojawi się ona w Europie.

Serwis sammobile.com donosi, że w pierwszym kwartale 2016 roku Samsung Pay zostanie uruchomione w wybranych państwach Europy oraz w Chinach. Usługa z pewnością pojawi się w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. SamMobile nie wspomina o Polsce, ale wiemy, że Koreańczycy prowadzą już rozmowy z polskimi bankami mające na celu wprowadzenie Samsung Pay również do Polski. Miałoby to się odbyć w drugim kwartale 2016 roku, możliwe, że wówczas usługa pojawi się także w innych krajach Europy.

350158546513717185

Dużą wadą Samsung Pay jest ograniczenie tylko do wybranych smartfonów. Możemy z niej korzystać jeśli posiadamy jedno z pięciu urządzeń – Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy Note 5 lub smartwatcha Gear S2 (wspierany jest wyłącznie model z NFC). Na liście znajdują się więc wyłącznie topowe, drogi smartfony i drogi smartzegarek. Nie wróży to dużej popularności usługi w Polsce. Dodatkowo dużo osób posiada już karty zbliżeniowe, co z pewnością negatywnie wpłynie na liczbę użytkowników Samsung Pay. Z usługi prawdopodobnie będą korzystali nieliczni posiadacze urządzeń Samsunga z najwyżej półki i na tym się skończy.

Jeśli Samsung chce zwiększyć zasięg swojej usługi, to musi zapewnić dla niej wsparcie nie tylko w topowych smartfonach, ale przynajmniej także w modelach ze średniej półki. Według Injonga Rhee, wiceprezesa i szefa przedsiębiorczości w mobilnym dziale Samsunga, firma zastanawia się nad udostępnieniem technologii innymi producentom smartfonów, oczywiście nie oznacza to, że faktycznie zobaczymy Samsung Pay w sprzęcie Sony, HTC czy LG.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)