Smartfony z Windowsem wracają? Pojawiła się tajemnicza Lumia 651

Smartfony z Windowsem wracają? Pojawiła się tajemnicza Lumia 651

29.03.2017 15:47, aktual.: 30.03.2017 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnie wyłączenie aplikacji Facebooka dla Windows Phone to wyraźny dowód na to, że mobilny system Microsoftu umarł. Młodszy Windows 10 Mobile jeszcze żyje, ale nie jest poważnie traktowany nawet w Redmond. Wskazywałoby to, że nie zobaczymy już Lumii – urządzeń, które obecnie mało kogo interesują, zwłaszcza w Stanach. Jednak na meksykańskiej stronie Microsoftu, pojawiła się Lumia 651. Czyżby mobilne okienka miały powrócić na nowych smartfonach?

Mniej lub bardziej wiarygodne źródła mówią o Surface Phone – smartfonie, który miałby pokazać Androidowi, że jest jeszcze konkurencja i to w wyjątkowo silna. Byliśmy przekonani, że do jego premiery, nie zobaczymy nic nowego z Windows 10 Mobile, przynajmniej pochodzącego wprost ze stajni Microsoftu. Pewne przecieki wskazywały, że wprowadzone zostanie jedno urządzenie, bliższe już wydanym Lumiom i nie będzie to Surface Phone, ale patrząc na sytuacje Windowsa na smartfonach, dużo osób nie brało tych informacji na poważnie. Takie podejście mogłoby być jednak błędne.

Obraz

Na meksykańskiej stronie Microsoftu pojawiła się Lumia 651. Nie jest to błędnie nazwana Lumia 650, chociaż na pierwszy rzut oka te smartfony wyglądają identycznie. Jednakże model oznaczony 651 nieznacznie różni się specyfikacją, ma minimalnie większy ekran, a przednia kamerka dostała diodę doświetlającą. Lumia 651 oczywiście miałaby działać pod kontrolą Windows 10 Mobile, nie będzie jednak wspierać Windows Hello. Nie otrzymamy więc logowania się z wykorzystaniem biometrii.

Nowa Lumia cały czas znajduje się na meksykańskiej stronie, nikt jej nie usunął, co mogłoby sugerować, że mamy do czynienia z błędem jednego z pracowników Microsoftu. Możliwe, że jednak model 651 zostanie wydany. Niestety nic o nim nie wiemy, nie znamy jego ceny, a nawet krajów w których miałby zadebiutować. Możemy spokojnie założyć, że ten model będzie dostępny tylko w Ameryce południowej, gdzie ma szanse się sprzedać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)