Smartzegarki to dość interesujące urządzenia. Producenci obiecują nam, że otrzymujemy inteligentny sprzęt o możliwościach znacznie większych niż tradycyjny zegarek. Jednak w przypadku wielu modeli, bez sparowania ze smartfonem nie możemy korzystać z wielu funkcji. Niebawem to się zmieni, Android Wear zapewni wsparcie dla sieci komórkowych.

bEUKMBQl

Wybrane smartwatche pracujące pod kontrolą Android Wear mogą łączyć się z innymi urządzeniami z wykorzystaniem Bluetooth, a także mogą połączyć się z bezprzewodową siecią Wi-Fi. Natomiast jeśli chcemy połączyć się z Internetem nie będąc w zasięgu Wi-Fi, to jednym wyjściem jest korzystanie z zasobów udostępnianych przez smartfon. W związku z tym smartzegarki często określane są jako dodatek do telefonu, dodatek, który bez sparowania nie jest w stanie samodzielne funkcjonować.

Samsung Gear S
Samsung Gear S

Niebawem to się zmieni, na rynku pojawią się smartwatche z Android Wear, która będą wspierały łączność z wykorzystaniem sieci komórkowych. Pierwszym modelem będzie LG Watch Urbane 2nd Edition LTE. Nie będziemy już potrzebowali smartfona, aby móc korzystać z Internetu w miejscach bez dostępu do Wi-Fi. Dodatkowo z poziomu samego smartzegarka będziemy mogli wykonywać i odbierać połączenia oraz odpowiadać na wiadomości. Urządzenie po wykryciu, że zerwane zostało połączenie ze smartfonem lub siecią Wi-Fi automatycznie przełączy się sieć komórkową.

bEUKMBQn

Google nie będzie pierwsze, na rynku dostępne są już smartwatche, które zostały wyposażone w gniazdo na kartę SIM. Możliwość korzystania z sieci komórkowych bez smartfona oferuje już Samsung Gear S z systemem Tizen OS. Ten inteligentny zegarek pozwala więc na wykonywanie połączeń, odbieranie wiadomości czy przeglądanie Internetu bez potrzeby parowania ze smartfonem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (9)
bEUKMBRj