Smartwatche z Android Wear dzięki kartom SIM będą samodzielniejsze

Smartwatche z Android Wear dzięki kartom SIM będą samodzielniejsze
12.11.2015 12:46
Samsung Gear S
Samsung Gear S

Smartzegarki to dość interesujące urządzenia. Producenci obiecują nam, że otrzymujemy inteligentny sprzęt o możliwościach znacznie większych niż tradycyjny zegarek. Jednak w przypadku wielu modeli, bez sparowania ze smartfonem nie możemy korzystać z wielu funkcji. Niebawem to się zmieni, Android Wear zapewni wsparcie dla sieci komórkowych.

Wybrane smartwatche pracujące pod kontrolą Android Wear mogą łączyć się z innymi urządzeniami z wykorzystaniem Bluetooth, a także mogą połączyć się z bezprzewodową siecią Wi-Fi. Natomiast jeśli chcemy połączyć się z Internetem nie będąc w zasięgu Wi-Fi, to jednym wyjściem jest korzystanie z zasobów udostępnianych przez smartfon. W związku z tym smartzegarki często określane są jako dodatek do telefonu, dodatek, który bez sparowania nie jest w stanie samodzielne funkcjonować.

Samsung Gear S
Samsung Gear S

Niebawem to się zmieni, na rynku pojawią się smartwatche z Android Wear, która będą wspierały łączność z wykorzystaniem sieci komórkowych. Pierwszym modelem będzie LG Watch Urbane 2nd Edition LTE. Nie będziemy już potrzebowali smartfona, aby móc korzystać z Internetu w miejscach bez dostępu do Wi-Fi. Dodatkowo z poziomu samego smartzegarka będziemy mogli wykonywać i odbierać połączenia oraz odpowiadać na wiadomości. Urządzenie po wykryciu, że zerwane zostało połączenie ze smartfonem lub siecią Wi-Fi automatycznie przełączy się sieć komórkową.

Google nie będzie pierwsze, na rynku dostępne są już smartwatche, które zostały wyposażone w gniazdo na kartę SIM. Możliwość korzystania z sieci komórkowych bez smartfona oferuje już Samsung Gear S z systemem Tizen OS. Ten inteligentny zegarek pozwala więc na wykonywanie połączeń, odbieranie wiadomości czy przeglądanie Internetu bez potrzeby parowania ze smartfonem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)