Snow Leopard z ochroną przed szkodliwym oprogramowaniem

Snow Leopard z ochroną przed szkodliwym oprogramowaniem

Redakcja
26.08.2009 14:48

Firma Apple od zawsze mogła poszczycić się tym, że liczba wirusów atakujących systemy operacyjne z rodziny OS X jest znacznie niższa od ilości złośliwych programów pisanych specjalnie pod system Windows. Jednak żaden system operacyjny nie jest w stu procentach bezpieczny. Dlatego właśnie, jak donosi blog Intego, w najnowszej odsłonie OSa przeznaczonego na komputery Mac (wersja 10.6) zaimplementowany zostanie specjalny system chroniący użytkownika przed szkodliwymi aplikacjami.

Standardowo na komputerach wyposażonych w system operacyjny Mac OS X użytkownik instalujący nowe oprogramowanie nie wie dokładnie jakie pliki wgrywane są na dysk twardy jego komputera. Może to niestety prowadzić to tego, że w krótkim czasie system operacyjny zostanie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem. Jednak jak informuje blog Intego, w najnowszej wersji OSa tworzonego przez firmę Apple (Snow Leopard) pojawi się aplikacja, która standardowo ostrzegać będzie przed potencjalnie niebezpiecznymi aplikacjami. System skanować będzie uruchamiany plik instalacyjny po czym, po wykryciu jakiegokolwiek wirusa, wyświetlony zostanie komunikat, że komputer może zostać uszkodzony. Użytkownik sam będzie mógł więc zdecydować czy kontynuować rozpoczęty proces.

Jak donosi ZDNet na razie nie jest pewne jakie dokładnie rozwiązanie zaproponuje Apple swoim użytkownikom. Bardzo prawdopodobne, że przygotowaniem ochronnej aplikacji zajmie się jeden ze znanych producentów programów antywirusowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)