Solidna aktualizacja OneNote: szybsze tworzenie notatek i więcej multimediów

Strona głównaSolidna aktualizacja OneNote: szybsze tworzenie notatek i więcej multimediów
13.11.2015 23:03
Solidna aktualizacja OneNote: szybsze tworzenie notatek i więcej multimediów
Michał Sokołowski
Michał Sokołowski

W listopadzie także aplikacje do gromadzenia notatek OneNote doczekały się solidnej aktualizacji. Do każdej z aplikacji Microsoft dodał nowe przydatne w codziennym użytkowaniu funkcje. Od teraz z łatwością wstawimy do notatek film z serwisu YouTube, Vimeo i Office Mix, a w wersji webowej z poziomu przeglądarki nagramy notatkę audio i dodamy dowolne pliki jako załącznik.

Notatki dźwiękowe to dobry sposób na zapisanie ważnego wykładu albo rozmowy. Funkcję tą powinni docenić też ci, którzy uczą się akcentu w obcym języku. Z pewnością można znaleźć znacznie więcej zastosowań. Możliwość nagrywania dźwięku zyskała webowa wersja OneNote, a także aplikacja dla iOS.

350158292875765697

Notatkę audio w OneNote Online tworzy się bardzo prosto. Wystarczy przejść do wstążki „Wstawianie” i kliknąć „Nagraj dźwięk”, zaś aby zakończyć nagrywanie klikamy na przycisk „Zatrzymaj”.

350158292875896769

Webowa wersja OneNote doczekała się również możliwości dodawania dowolnych plików jako załącznik. Często zdarza się, że pisząc notatki z wykładów czy spotkań otrzymujemy slajdy z programu PowerPoint lub dodatkowe dokumenty. Aby zachować porządek, dobrze by było je dodać jako załącznik. Funkcja ta na pewno przyda się też w wielu innych sytuacjach.

350158292876027841

Microsoft nie zapomniał też o OneNote dla systemu Windows. Aplikacja została wzbogacona o funkcję wstawiania filmów z serwisów takich jak YouTube, Vimeo i Office Mix. Od teraz będzie można je oglądać z poziomu notatki. W najbliższym czasie funkcja ma być dostępna w aplikacji na Maca, a także w wersji webowej i mobilnej.

OneNote na Androida zyskał możliwość szybkiego tworzenia notatek dzięki pływającej ikonce, dostępnej z boku ekranu w dowolnym miejscu w systemie. Aby ją aktywować, wystarczy rozwinąć centrum powiadomień i dotknąć ikony OneNote. Gdy nie będzie potrzebna, można ją ukryć, przeciągając ją do dołu ekranu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ostatnia aktualizacja OneNote dla systemu iOS przyniosła wsparcie dla dostępnego w najnowszych iPhonach 3D Touch, dzięki czemu dotykając mocniej ikony aplikacji szybko utworzymy nową notatkę, zrobimy zdjęcie lub wyświetlimy ostatnie notatki. Dodatkowo najnowsza wersja aplikacji zoptymalizowana jest dla iPada Pro i wykorzystuje potencjał dużego ekranu.

W naszej bazie programów znajdziecie OneNote dla Windowsa, OS X, Androida oraz iOS. Z wersji przeglądarkowej można skorzystać pod adresem OneNote.com.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)