Sony nie będzie wrzucać nowości z PS5 do abonamentu. "Takiego biznesu nie da się utrzymać"

Sony nie będzie wrzucać nowości z PS5 do abonamentu. "Takiego biznesu nie da się utrzymać"

PlayStation 5, fot. Sony
PlayStation 5, fot. Sony
18.09.2020 15:05

Microsoft i Sony mają inną wizję i strategię biznesową. Pierwsza z firm stawia na subskrypcję Xbox Game Pass, chociaż przyznała się niedawno, że na niej nie zarabia. Tymczasem ich rywale z Sony mają odmienne podejście.

  • Posiadanie katalogu gier nie jest tym, co definiuje PS5 jako platformę – powiedział szef PlayStation, Jim Ryan, w niedawnym wywiadzie z GamesIndustry.Biz. – Zamiast tego stawiamy na nowości i wielkie hity – dodał.

Sony po prostu nie wierzy w umieszczanie nowych tytułów od razu w usłudze abonamentowej, jak to robi Microsoft. Dlaczego? Ryan uważa, że tworzenie gier AAA niejednokrotnie wymaga budżetów sięgających ponad 100 milionów dolarów, a wydawanie ich w abonamencie na dłuższą metę sprawia, że nie da się utrzymać biznesu.

Szef marki PlayStation uważa, że model subskrypcyjny taki, jak Game Pass nie odpowiada ambicjom  firmy. – Chcemy poszerzyć nasz istniejący ekosystem, a tak usługa nie pomogłaby w rozwinięciu naszych planów – dodał.

Czego więc Ryan chce od gier wydawanych pod egidą Sony? Tego żeby były "większe i lepsze", a także tego, aby móc ich wydawać jak najwięcej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)