Sony odpowie na Xboksa One S nie jedną, a dwiema nowymi konsolami

Sony odpowie na Xboksa One S nie jedną, a dwiema nowymi konsolami

Sony odpowie na Xboksa One S nie jedną, a dwiema nowymi konsolami
22.08.2016 11:49, aktualizacja: 23.08.2016 10:10

Od kilku tygodni Sieć obiegają kolejne informacje o nowej konsoli PlayStation. W ostatnim czasie informowaliśmy, że odświeżony wariant PlayStation 4 ma mieć premierę już we wrześniu. Dziś pojawiły się pogłoski, że nie będzie to jedyna konsola, jaką Sony zaprezentuje w ciągu nachodzących tygodni.

Przypomnijmy, że PlayStation 4 Neo, którą możemy zobaczyć już w podczas konferencji Sony 7 września, to w dużym skrócie bardziej wydajna odsłona PS4. Według wciąż niepotwierdzonych informacji, częstotliwość taktowania CPU ma zostać podniesiona z 1,6 do 2,1 GHz, mimo że będzie to wciąż ten sam AMD Jaguar. Ponadto zmiany nadchodzą także w kwestii GPU – będzie to AMD Polaris taktowany z częstotliwością 911 MHz z dwukrotnie większą niż w przypadku PS4 liczbą procesorów strumieniowych na poziomie 2304. Zwiększona ma także zostać do 218 GB/s przepustowość pamięci.

— shortman82 (@shortmaneighty2) 21 sierpnia 2016Jak donosi Wall Street Journal PlayStation 4 Neo to najprawdopodobniej nie jedyne urządzenie, jakie Japończycy chcą pokazać na początku września. Drugą nowością ma być konsola nazwana roboczo PlayStation4 Slim. Pokrywa się to z wyciekiem pierwszych zdjęć rzekomego mniejszego wariantu PS 4. Gdy Neo będzie oferowało odczuwalnie większą wydajność, tak w przypadku Slim położono nacisk na zmniejszenie gabarytów urządzenia i niższą cenę, choć jak dotąd brak na ten temat konkretnych danych.

Pojawienie się na rynku dwóch nowych konsol ma jednocześnie poskutkować zmniejszeniem liczby produkowanych standardowych wersji PlayStation 4. Takiej decyzji trudno nie interpretować inaczej, niż jako odpowiedź na Xboksa One S. O tym, czy odpowiedź Sony, w postaci dwóch konsol na jedno urządzenie Microsoftu, będzie adekwatna, przekonamy się najpewniej za nieco ponad dwa tygodnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)