Sony pokazuje najtrwalsze na świecie karty pamięci. Są odporne na wodę, pył, upadki i wyginanie

Sony pokazuje najtrwalsze na świecie karty pamięci. Są odporne na wodę, pył, upadki i wyginanie

Sony pokazuje najtrwalsze na świecie karty pamięci. Są odporne na wodę, pył, upadki i wyginanie
Oskar Ziomek
29.08.2018 07:55

W ofercie Sony już wkrótce pojawiają się nowe karty pamięci SD UHS-II stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Zgodnie z informacjami producenta, karty z nowej serii SF-G TOUGH mają być najszybsze i najbardziej wytrzymałe na przeciwności losu na świecie. I choć deklarowane możliwości są imponujące, to warto nieco przymknąć oko podczas ich analizy, bowiem Sony opiera swoje deklaracje wyłącznie na własnych, niesprecyzowanych do końca badaniach.

Niezależnie od tego, nowe karty są interesującą propozycją. W praktyce zainteresują zapewne przede wszystkim zawodowców, którzy ponad wszystko muszą chronić przechowywane na kartach dane, a warunki ich pracy mogą narazić je na wiele trudnych do przetrwania sytuacji. W ofercie pojawią się modele o pojemności 32, 64 oraz 128 GB, których prędkość zapisu ma sięgać do 299 MB/s.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jak podaje producent, to rezultat umożliwiający zapisanie bez opóźnień 241 nieskompresowanych zdjęć w formacie RAW (lub 362 w formacie JPEG) podczas fotografowania serii pełnoklatkowym aparatem Sony Alpha 9, który zdolny jest produkować 20 zdjęć na sekundę. Nowe karty spełniają również standardy istotne z punktu widzenia filmowców, w tym V90, co gwarantuje możliwość płynnego rejestrowania materiałów w wysokiej rozdzielczości – nie tylko 4K, ale także 8K.

Co jednak w tym przypadku istotniejsze, karty mają wyjątkowo dobrze znosić wypadki i kiepskie traktowanie. Osiągnięto to między innymi dzięki wyeliminowaniu zbędnych w tym przypadku elementów konstrukcji: karta jest pojedynczym odlewem bez żeberek wokół styków i nie oferuje ruchomego suwaka służącego do zabezpieczania danych. Dzięki temu karty są wodoszczelne zgodnie z normą IPX8 (mogą zostać zanurzone na głębokość 5 metrów nawet na 72 godziny), pyłoszczelne zgodnie z normą IP6X, wytrzymują upadki z 5 metrów oraz wyginanie o maksymalnej sile 180 N, a to 18-krotnie lepszy rezultat od teoretycznej odporności przeciętnej karty.

Ponadto karty z serii TOUGH są również odporne na wysokie temperatury, promieniowanie UV i rentgenowskie oraz nie powinno wpływać na nie przebywanie w obrębie pól magnetycznych. Jak sugeruje Sony, są to po prostu najlepsze produkty dla wymagających użytkowników – głównie fotografów i filmowców pracujących w trudnych warunkach. Nowe karty mają trafić do sprzedaży w Europie w październiku. Ceny produktów nie zostały jak dotąd sprecyzowane.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)