Sony pożycza telefony deweloperom

Sony pożycza telefony deweloperom

19.04.2012 17:01

Pisanie aplikacji na Androida jest niezłym sposobem na zarobienie paru groszy i nie należy do szczególnie trudnych, ale zwłaszcza początkujący programiści miewają problemy natury technicznej. No bo na czym tu testować swoje dzieło? Można oczywiście na emulatorze, ale to nie to samo…

Sony wyszedł na przeciw potrzebie i otworzył program, w ramach którego deweloper może pożyczyć jeden z telefonów Xperia na maksymalnie 30 dni. Początkowo program był kierowany jedynie do mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Kanady, i na tym terenie Sony pokrywa koszty transportu. Poza Ameryką Północną trzeba niestety zapłacić za paczkę samemu. To jednak nadal mniejsza inwestycja, niż kupowanie nowego telefonu.

Do wzięcia są różne modele telefonów, ale na jednego dewelopera przypada jedna sztuka. Na liście znajdują się: Xperia S, Xperia arc S, Xperia active, Xperia PLAY, Xperia arc, Xperia X10 Mini Pro, Xperia X10a, Xperia X8 oraz LiveView, liczba sztuk dostępnych jest oczywiście ograniczona.

Ta akcja nie jest może najkorzystniejsza dla programistów z Polski, ale warto wiedzieć, że producentom zdarza się wyjść programistom na przeciw, i to nie tylko w przypadku urządzeń cieszących się niską popularnością, jak miało to miejsce w przypadku PlayBooków. Żeby daleko nie szukać, Google rozdawał przecież telefony Nexus One i Motorola Droid, i to na zawsze. Podobnie działała Nokia — najpierw z modelem E7, a potem, wraz z Microsoftem, rozdali deweloperom 25000 sztuk Lumii 800. Warto więc śledzić rozwój wydarzeń. Dla programistów zajmujących się Androidem dodatkową motywacją powinien być fakt, że Google Play od niedawna stoi otworem dla Polaków.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)