Sony Xperia Z5+, czyli japoński pomysł na fablet

Sony Xperia Z5+, czyli japoński pomysł na fablet

Sony Xperia Z3+
Sony Xperia Z3+
30.07.2015 14:51

Jeszcze w tym roku Sony zaprezentuje drugi topowy model – Xperię Z5. Natomiast w marcu ma pojawić się duża, 5,7-calowa Xperia Z5+ ze Snapdragonem 820 i frontową kamerą 8 MP. Będzie ona odpowiedzią Japończyków na Samsunga Galaxy Note i inne fablety konkurencji.

W tym roku Sony nie zaskoczyło nas swoim topowym smartfonem. Xperia Z3+ nie tylko okazała się być odgrzewanym kotletem, ale także w jej wnętrzu znalazł się procesor, który po kilku minutach intensywnej pracy robi się naprawdę gorący. Nowy model z pewnością nie jest godnym następcą poprzednika, nie zaoferował prawie nic więcej, a jego cena jest wyższa. Godny następca, przynoszący większe zmiany ma zostać oznaczony jako Xperia Z5 i prawdopodobnie pojawi się jeszcze jesienią tego roku.

Sony Xperia Z3+
Sony Xperia Z3+

Xperia Z5 nie jest jedynym topowym smartfonem nad którym pracują Japończycy. Według najnowszych informacji w marcu ma zostać zaprezentowana Xperia Z5+. Przekątna ekranu wskazuje, że nie będzie to poprawiona wersja Z5, ale zobaczymy fablet, który będzie konkurencją chociażby dla Samsunga z serii Galaxy Note. Sony Xperia Z5+ zostanie wyposażona w duży, 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Quad HD. Ekran ma być pozbawiony bocznym ramek. Dzięki temu smartfon będzie wyglądał nowocześniej, ale szansa na stłuczenie wyświetlacza będzie sporo większa.

Nadchodzący fablet Sony ma zachwycić także wydajnością. Jego sercem będzie procesor Snapdragon 820. Miejmy nadzieję, że tym razem nie pojawią się problemy z odprowadzaniem ciepła. Na dane użytkownika zostanie przeznaczone 32 GB przestrzeni, a system do dyspozycji otrzyma aż 4 GB RAM. Główna, umieszczona z tyłu kamera wykona zdjęcia w 20,7 MP, a frontowa zaoferuje 8 MP. Smartfon ma posiadać skaner linii papilarnych.

Jeśli japońska firma chce powalczyć chociażby z Samsungiem, to Xperia Z5+ nie może posiadać tylko dużego wyświetlacza. Sony powinno wykorzystać potencjał 5,7-calowego ekranu, dostosowując do niego Androida. Bez odpowiedniego oprogramowania Z5+ będzie tylko przerośniętą i nieporęczną wersją zwykłej Z5.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)