Soundbar JBL z Androidem TV w pierwszych sklepach. Od zapowiedzi minął ponad rok

JBL Link Bar jest już dostępny w sprzedaży, fot. materiały prasowe
JBL Link Bar jest już dostępny w sprzedaży, fot. materiały prasowe
Oskar Ziomek

11.07.2019 15:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

JBL Link Bar, po wielu miesiącach czekania, w końcu trafił do sprzedaży. To pierwszy soundbar z wbudowanym Asystentem Google i systemem Android TV, który został zaprezentowany jeszcze podczas konferencji Google I/O w 2018 roku. Od tamtego czasu sprzedaż kilka razy przesuwano, ale dzisiaj, jak zauważa Android Police, soundbar jest już dostępny w magazynach – przynajmniej w zagranicznych sklepach JBL.

Link Bar to soundbar, który został pokazany w maju ubiegłego roku i szybko zdobył duże zainteresowanie. W urządzenie wbudowano bowiem Androida TV oraz Asystenta Google, dzięki którym użytkownicy mogą głosowo obsługiwać wiele funkcji, w tym na przykład włączać muzykę bez konieczności aktywowania telewizora lub sterować inteligentnym oświetleniem w pomieszczeniu (oczywiście, o ile to jest zgodne z Asystentem).

JBL Link Bar, fot. materiały prasowe.
JBL Link Bar, fot. materiały prasowe.

Soundbar wyposażony jest w mikrofony dalekiego zasięgu, dzięki którym sterowanie głosem nie powinno być kłopotliwe nawet ze stosunkowo dużych odległości w większych pomieszczeniach. Za dźwięk odpowiada tutaj 6 wbudowanych głośników o łącznej mocy 100 W. W 2018 roku wspominano jeszcze o opcjonalnym subwooferze o mocy 200 W, a w tym momencie szczegóły na jego temat nie są znane. JBL Link Bar ma także wbudowany Bluetooth i Chromecast.

Za granicą urządzenie dostępne jest w sprzedaży za niespełna 400 dolarów. Bez podatków daje to kwotę około 1500 złotych. Niestety, na tę chwilę JBL Link Bar nie figuruje na polskiej stronie JBL, więc nie ma pewności, czy pojawi się również na naszym rynku. Aby rozwiać te wątpliwości, skontaktowaliśmy się z polskim oddziałem JBL – gdy tylko uzyskamy odpowiedzi, niniejsza publikacja zostanie uzupełniona o dodatkowe informacje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)