Soundcloud: aplikacja UWP na pecety z Windowsem i Xboksa dostępna

Soundcloud: aplikacja UWP na pecety z Windowsem i Xboksa dostępna

Soundcloud: aplikacja UWP na pecety z Windowsem i Xboksa dostępna
Jan Mentel
31.05.2017 18:57

SoundCloud uprzedził ruch Spotify i wprowadził swoją uniwersalną aplikację do Windows Store. Od dziś program jest dostępny w wersji beta, tymczasem o aplikacji UWP od Spotify wciąż wiadomo niewiele.

SoundCloud na Windowsa oferuje funkcję wyszukiwania po tytułach, albumach, playlistach oraz użytkownikach. Oczywiście można je dodawać do swoich list. Dostępna jest też zakładka Discover, dzięki której aplikacja na podstawie naszych wcześniejszych wyszukiwań sama będzie nam polecać wykonawców.

Obraz

Program wizualnie prezentuje się efektownie i czytelnie, obsługa jest intuicyjna, jednak brakuje paska postępu przy przyciskach funkcyjnych w głównym widoku – żeby go włączyć i przesunąć utwór do dowolnego momentu, trzeba przejść do widoku pojedynczego utworu.

Uniwersalna aplikacja nie posiada niestety funkcji komentowania, przynajmniej w aktualnej fazie. Wielka szkoda, gdyż właśnie możliwość komentowania wybranego momentu jest wyróżnikiem SoundClouda. Mimo tego w porównaniu ze swoim przeglądarkowym odpowiednikem, wersja pulpitowa wypada bardzo korzystnie. Choć aplikacja znajduje się jeszcze w fazie beta, podczas testów nie napotkaliśmy żadnych problemów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dwa tygodnie temu Spotify zapowiedziało, że w najbliższym czasie wprowadzi swoją do Windows Store. Teraz dostajemy Soundclouda. Być może taki wzmożony ruchu wokół sklepu Windowsa spowodowany jest nadchodzącą premierą Windowsa S – w tej wersji oprogramowania wszystkie aplikacje będą musiały pochodzić właśnie z Windows Store.

Najnowszą wersję SoundCloud beta znajdziecie w naszej bazie programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)