SP1 dla Office 2013 wprowadza wizualizację danych geograficznych do Excela

SP1 dla Office 2013 wprowadza wizualizację danych geograficznych do Excela

SP1 dla Office 2013 wprowadza wizualizację danych geograficznych do Excela
26.02.2014 16:26

Poprawka Service Pack 1 dla Office 2013 i SharePoint 2013, zapowiadana na początek tego roku, została udostępniona zgodnie z planem. Znalazły się w nim oczywiście poprawki związane z przemianowaniem SkyDrive na OneDrive.

Poprawiona została obsługa nowoczesnego sprzętu, lepiej więc będą działać touchpady obsługujące charakterystyczne dla nowych systemów Microsoftu gesty (zwane precyzyjnymi płytkami dotykowymi), a programy będą lepiej się prezentować na ekranach o bardzo wysokich rozdzielczościach. Usunięte zostały także błędy kompatybilności z Internet Explorerem 11 oraz Windows 8.1. Ulepszenia trafiły również do wirtualizacji click-to-run, czyli modułu Szybka instalacja, używanego podczas instalacji i aktualizacji aplikacji desktopowych Office 365. Deweloperów zainteresują poszerzone możliwości Apps for Office i nowe API.

350047481981331393

Na szczególną uwagę zasługuje tu narzędzie Power Map for Excel, stanowiące część Power BI — zestawu narzędzi, mających zrobić z Excela narzędzie analityki biznesowej z prawdziwego zdarzenia. Dzięki Power Map możliwe jest przedstawianie informacji geograficznych oraz czasowych w atrakcyjny sposób, w trzech wymiarach, z pomocą map dostarczonych przez Bing. Możliwa jest także analiza zmian na danym terenie wraz z upływem czasu. Dobrym przykładem jest widoczna na poniższym filmie wizualizacja 17 tysięcy wierszy danych, dotyczących produkcji i zużycia energii w Stanach Zjednoczonych. Wraz z udostępnieniem Service Pack 1 dla Office'a 2013, Power Mapzostał włączony na stałe do Excela, należącego do Office 360 ProPlus, we wszystkich 40 językach, w których jest dostępny.

Service Pack 1 dla Office 2013 można pobrać z naszej bazy programów. Dla innych produktów, jak SharePoint, Visio, Project i Project Server, aktualizację można pobrać ze stron pomocy technicznej Microsoftu, wyszczególnionych w tym artykule, a także na stronach Centrum Pobierania Microsoftu oraz z poziomu Microsoft Update. Za miesiąc aktualizacje będą instalowane automatycznie.

Użytkownicy Office 365 otrzymają świeże poprawki przy okazji kolejnej aktualizacji usługi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)