Sposób na aplikacje z Androida na PC: emulator BlueStacks znacznie przyspieszył

Sposób na aplikacje z Androida na PC: emulator BlueStacks znacznie przyspieszył

Sposób na aplikacje z Androida na PC: emulator BlueStacks znacznie przyspieszył
18.09.2018 21:58, aktualizacja: 19.09.2018 09:26

BlueStacks Player, jeden z popularniejszych emulatorów Androida na PC, został wydany w wersji 4. Najważniejszą zmianą, którą trudno przecenić, jest znaczna poprawa wydajności.

BlueStacks jest rozwijany od 2009 roku i z pomocą inwestorów, wśród których są między innymi AMD, Intel, Qualcomm i Samsung, mógł rozwinąć skrzydła. To prawdopodobnie najlepszy emulator Androida na PC i Maca, z jakiego możemy obecnie korzystać, choć wersja dla macOS-a została sporo w tyle. Tymczasem dla Windowsa została wydana wersja 4 emulatora.

Autorzy programu są najwyraźniej bardzo dumni z poprawek – obiecują, że BlueStacks 4 jest 6 razy szybszy niż Galaxy S9+ i iPhone 10 (a przynajmniej da się uzyskać ośmiokrotnie lepsze wyniki w grach). Niestety nie chwalą się, na jakim PC uzyskali tak wspaniałe wyniki i jak zostały zmierzone. Wiemy za to, że emulator wykorzystuje funkcje systemu Windows. W grę wchodzi nawet renderowanie z pomocą DirectX lub OpenGL-a, co daje dużo lepszy dostęp do zasobów GPU. Dostaliśmy też tabelkę z listą popularnych gier i obiecującymi zyskami wydajności (żadna z nich nie poprawiła się o 800% względem Galaxy S9+).

Obraz

Na pewno zauważymy znaczną poprawę wydajności emulatora na każdym sprzęcie w porównaniu do wersji 3. Po części odpowiada za to również zmiana wersji Androida, który jest podstawą emulatora – z KitKata na Androida 7.1.2.

Obraz

Zmienił się także wygląd programu. Obecnie najważniejszym aspektem emulatora są gry. Poprawione zostało między innymi mapowanie klawiszy w grach, a funkcja ta dostała nowe okno ustawień z podziałem na kategorie. Emulator zyskał też własny sklep i program lojalnościowy. Punkty zdobywamy grając w ulubione gry na emulatorze, a wymienić je można na różne gadżety, jak koszulki czy myszka. BlueStacks 4 ma także nowego menedżera instancji, z którego możemy skorzystać grając w kilka gier jednocześnie.

Obraz

Emulator BlueStacks jest dostępny za darmo. Znajdziecie go w naszej bazie programów. Warto dodać, że MSI będzie instalować specjalną wersję BlueStacks Playera na swoich laptopach do grania.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)