Spotify chwali się 40 milionami użytkowników, odświeża klienta dla Linuksa

Spotify chwali się 40 milionami użytkowników, odświeża klienta dla Linuksa

Spotify chwali się 40 milionami użytkowników, odświeża klienta dla Linuksa
Redakcja
21.05.2014 18:13, aktualizacja: 22.05.2014 19:21

Użytkownicy korzystający z usługi Spotify i systemu Linux mają dzisiaj dobry dzień. Producent nareszcie odświeżył aplikację, która nie była aktualizowana od wielu miesięcy. Jako że jest to wersja testowa, mogła powodować i czasami powodowała problemy, poza tym ciągle oferowała interfejs w starszej odsłonie, będąc w tyle tak za wersjami dla innych systemów desktopowych, jak i nawet mobilnych. Sytuacja jednak ulega zmianie i nareszcie można cieszyć się nowym Spotify pod Linuksem.

Obraz

Nowa wersja jest oznaczona numerkiem 0.9.10.17 i nadal nie jest w pełni stabilna, niemniej to spory krok do przodu. Zmienił się przede wszystkim interfejs, który teraz jest ciemny, podobnie jak w innych wersjach aplikacji do strumieniowania muzyki. Zawiera on także nieco inną typografię i zaokrąglone ikony. W nowej wersji znalazło się również miejsce dla zmian, które są przygotowane specjalnie z myślą o Linuksie: informacje o zmianach utworów realizowane poprzez libnotify, OpenSSL zaktualizowane do wersji z gałęzi 1.0.x, a także odtwarzanie plików lokalnych przy pomocy libavcodec54. Jak na razie dostępna jest tylko wersja 64-bitowa, użytkownicy systemów 32-bitowych muszą jeszcze poczekać na aktualizację. Co więcej, nowa edycja nie jest kompatybilna z Debianem Squeeze i Wheezy, producent zaleca korzystanie z Ubuntu. Sam klient nadal nie jest dostępny w żadnym centrum oprogramowania. Zainteresowani muszą skorzystać z oficjalnego repozytorium Spotify. Jak je zainstalować mogą dowiedzieć się na łamach oficjalnego forum usługi.

Przy tej okazji warto wspomnieć o czymś jeszcze. Spotify może pochwalić się przekroczeniem kolejnej granicy użytkowników. Jest ich obecnie już ponad 40 milionów. Niestety dla samej firmy, zaledwie co czwarty to osoba, która korzysta z płatnej wersji usługi. Ponad czternaście miesięcy temu Spotify chwaliło się, że posiada już 6 milionów osób, które płacą za dostęp do muzyki. Wzrost ich liczby jest zdecydowanie zbyt wolny, a konkurencja nie śpi. Cieszy, że producent nie zapomina o użytkownikach Linuksa, zdecydowanie musi on jednak pomyśleć o tym, jak przekonać większe grono użytkowników do skorzystania z wersji płatnej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)