Spotify Lite, czyli "lekki" odtwarzacz muzyki na słabsze smartfony. Niestety – nie w Polsce

Spotify Lite, czyli "lekki" odtwarzacz muzyki na słabsze smartfony. Niestety – nie w Polsce

Spotify Lite to nowy odtwarzacz, który nie jest dostępny w Polsce
Spotify Lite to nowy odtwarzacz, który nie jest dostępny w Polsce
Oskar Ziomek
09.07.2019 13:37

Spotify wprowadza na rynek nowy, "lekki" odtwarzacz na Androida. Niestety, chociaż program trafi na początek aż na kilkadziesiąt rynków, zabrakło wśród nich Polski.

Spotify Lite to odtwarzacz muzyki na Androida dla osób, które nie potrzebują możliwości pełnej wersji Spotify. W tym przypadku chodzi o "lekką" odmianę, która będzie działać sprawnie, niezależnie od jakości połączenia z internetem. Przy okazji aplikacja ma zajmować 10 razy mniej miejsca w pamięci smartfona, a przez to sprawnie działać także na mniej wydajnych sprzętach.

Spotify Lite: Small, fast, just as loud.

Generalnie mamy więc do czynienia z kolejną propozycją, która obok na przykład YouTube'a Go oraz Google Maps Go stworzona została na potrzeby użytkowników najsłabszych urządzeń lub mieszkających w regionach z kiepskim dostępem do sieci. Optymalizacja programu zarówno pod kątem wymagań sprzętowych, jak i jakości przesyłanych treści ma się bowiem przekładać na wygodę korzystania także w takich warunkach.

W przypadku Spotify Lite użytkownik sam może wskazać ilość danych, które aplikacja może miesięcznie przesłać na potrzeby odtwarzania. Szybka instalacja i sprawne działanie nawet na słabszych urządzeniach jest natomiast możliwe między innymi dzięki nieco uproszczonemu interfejsowi. Wciąż można w nim jednak odtwarzać playlisty lub wyszukiwać muzykę według artystów lub albumów.

Na początku aplikacja Spotify Lite będzie dostępna w 36 krajach, w tym między innymi w Brazylii, Kanadzie, Argentynie, Paragwaju, Egipcie, Tunezji, Indonezji, Wietnamie, Malezji i Indiach, ale niestety nie w Polsce. Z czasem jednak funkcjonalność programu, jak i dostępność mają zostać rozszerzone.

Pełną wersję Spotify na Androida możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)