Spotify na Androida wkrótce z nowościami. Wśród nich "łączenie z przyjaciółmi"

Spotify na Androida wkrótce z nowościami. Wśród nich "łączenie z przyjaciółmi"

W Spotify na Androida mogą się niedługo pojawić nowe funkcje
W Spotify na Androida mogą się niedługo pojawić nowe funkcje
Oskar Ziomek
03.04.2019 17:00

Użytkownicy Spotify na Androida mogą się w najbliższym czasie spodziewać interesujących aktualizacji. Wszystko wskazuje bowiem na to, że do aplikacji trafią niedługo ulepszenia, które pozwolą wygodniej korzystać z niektórych funkcji. Nowości znaleziono w kodzie aplikacji, ale nie są one jeszcze dostępne dla użytkowników. Na szczegóły zwraca uwagę serwis XDA Developers, posługując się zrzutami ekranu, które udało się wykonać osobom analizującym kod Spotify.

Pierwszą z nowych opcji ma być możliwość ustawienia minutnika, co przyda się osobom lubiącym zasypiać podczas słuchania muzyki. Jak wynika z udostępnionego zrzutu ekranu ukazującego funkcję na bieżącym etapie rozwoju, użytkownik będzie mógł ustawić czas na 5, 10, 30, 45 lub 60 minut, a alternatywnie – na koniec odtwarzania wybranej piosenki. Po tym czasie muzyka zostanie automatycznie wyłączona.

Inna nowość to czytelne ustawienia związane z integracją Spotify z aplikacjami do nawigowania. Nowe ustawienia mają formę prostego menedżera, w którym można zweryfikować, czy odtwarzacz Spotify został połączony z Mapami Google (co zostało wprowadzone w drugiej połowie ubiegłego roku) oraz aplikacją Waze. Będzie stąd można także zdecydować, czy Spotify ma proponować korzystanie z nawigacji, gdy wykryje podróż samochodem.

Warto przypomnieć, że od niedawna w Spotify można także korzystać z widoku samochodowego. Ułatwia on przełączanie opcji odtwarzacza w warunkach, w których trudno jest skupić się na niewielkich elementach interfejsu, czyli właśnie między innymi w samochodzie. Na ekranie pokazywane są wówczas dużo większe przyciski i ukrywana jest okładka odtwarzanego albumu.

Wygodniejsze słuchanie ze znajomymi

Wśród opcji, które niedługo trafią do Spotify znaleziono także opcję Connect with friedns, która ma pozwolić na wygodne łączenie odtwarzacza z kontami znajomych. Łączenie odtwarzaczy ma być możliwe dzięki skanowaniu kodu wyświetlanego na ekranie.

Podłączony do odtwarzacza przyjaciel będzie mógł dodawać do uruchomionej playlisty własne propozycje utworów. To tryb, który może się okazać przydatny podczas wspólnych spotkań, kiedy muzyka odtwarzana jest tylko z jednego urządzenia oraz – w najlepszym przypadku – wszyscy uczestnicy imprezy chcący proponować własne utwory do kolejki korzystają ze Spotify.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)