Sprzątanie w Google — koniec iGoogle, Google Video i aplikacji na Symbiana

Sprzątanie w Google — koniec iGoogle, Google Video i aplikacji na Symbiana

04.07.2012 09:53

Na swoim blogu Google powiadomił o kolejnym sprzątaniu. Aby maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie stawia przed nami technologia, firma z Mountain View zamierza po raz kolejny zawęzić swoje pole działania. Na liście projektów, które zostaną zamknięte znalazło się 5 produktów.

Google Video przestał przyjmować nowe filmy w 2009 roku. Wszystkie filmy, które się tam znajdują, można przenieść na YouTube. Użytkownicy mają czas do 20 sierpnia na migrację, pobranie danych lub usunięcie konta. Pozostałe materiały zostaną umieszczone na YouTube jako prywatne, każdy będzie mógł udostępnić swoje zbiory z poziomu konta na YouTube.

1 listopada 2013 roku na emeryturę przejdzie również iGoogle — uruchomiona w 2005 roku strona osobista, która nie nadążyła za rozwojem aplikacji webowych i nie zapewnia możliwości personalizacji w stopniu, który zadowoliłby współczesnego klienta. W erze urządzeń mobilnych i bogatych aplikacji działających w przeglądarce iGoogle stracił sens.

Wkrótce zakończony zostanie również rozwój aplikacji umożliwiającej wyszukiwanie na Symbianie. Użytkowników tego systemu Google zachęca do korzystania z wyszukiwarki za pośrednictwem przeglądarki.

Google Mini zostanie wyłączony 31 lipca na rzecz Google Search Appliance, Google Site Search i Google Commerce Search. Klientom Google Mini do końca trwania kontraktów będzie świadczone wsparcie techniczne. Widżet Google Talk dla stron — Google Chatback — zostanie zastąpiony paskiem Meebo, który Google kupił wraz z firmą Meebo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)