Sprzedaż smartfonów: Huawei coraz bliżej Apple, Xiaomi ma 102% wzrostu

Sprzedaż smartfonów: Huawei coraz bliżej Apple, Xiaomi ma 102% wzrostu

Sprzedaż smartfonów: Huawei coraz bliżej Apple, Xiaomi ma 102% wzrostu
07.11.2017 13:20

Rynek smartfonów wciąż może pochwalić się rosnącą sprzedażą, choć już nieznaczną. Według danych opublikowanych przez IDC, w 3 kwartale 2017 roku nastąpił wzrost o 2,7% względem analogicznego okresu w 2016 roku. Sprzedaż rośnie jednak w przypadku największych producentów oraz chińskich firm, pozostali najczęściej muszą pogodzić się ze spadkiem.

W trzecim kwartale tego roku sprzedanych zostało 373,1 mln smartfonów. Prognozy mówią, że ten świetny wynik zostanie poprawiony w czwartym kwartale, ale już nieznacznie – wzrost wyniesie mniej niż 1%. Nie pomoże nawet iPhone X, a to ze względu na ograniczenia w dostępności i wysoką cenę. Większość sprzedanych smartfonów będą bowiem stanowić tańsze urządzenia.

Obraz

Miniony kwartał z pewnością był dobry dla Samsunga i Apple. Południowokoreański producent sprzedał 83,3 mln smartfonów, uzyskując wynik o 9,5% lepszy niż w 2016 roku. Z kolei amerykańska firma osiągnęła wynik 46,7 mln sprzedanych iPhone’ów – 2,6% wyższy niż przed rokiem. Apple czwarty kwartał rozpoczyna z iPhonem X, który sprzedaje się świetnie, ale dostępny jest w ograniczonej liczbie sztuk.

Trzecia pozycja należy do Huaweia, któremu już raz udało się prześcignąć Apple. Producent coraz sprawniej radzi sobie na rynku smartfonów i zachowując wzrost sprzedaży, powinien w końcu na dłużej wskoczyć na drugą pozycję. Czwarte miejsce należy do OPPO z naprawdę dobrym wzrostem sprzedaży – 19%. Piąta pozycja to Xiaomi, które osiągnęło rewelacyjny wzrost względem poprzedniego roku – 102,6%, sprzedając 27,6 mln smartfonów (trzeci kwartał 2016 roku to 13,6 mln).

iPhone X nie wystarczy by odeprzeć szturm Huaweia?
iPhone X nie wystarczy by odeprzeć szturm Huaweia?

Jeśli chodził o udział pierwszej piątki, to posiada ona ponad 50% rynku, zostawiając swoim konkurentom do podziału 46,4% udziałów. Samsung ma 22,3% rynku, Apple to już 12,5%, a trzeci Huawei ma 10,5%. Trzeba zauważyć, że trójka chińskich producentów (Huawei, OPPO i Xiaomi) zalicza naprawdę duże wzrosty sprzedaży, coraz bardziej zbliżając się do Apple.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)