Stabilny Chrome 14 z licznymi poprawkami

Stabilny Chrome 14 z licznymi poprawkami

16.09.2011 17:51, aktualizacja: 19.09.2011 09:51

Ukazało się stabilne wydanie przeglądarki internetowej Chrome 14. W tym wydaniu Google wprowadził szereg poprawek, a także uhonorował osoby, które wykryły luki w programie.

Jak czytamy na blogu Chrome, 14 wydanie miało na celu przede wszystkim wprowadzenie poprawek, nie oznacza to jednak, że Google nie udostępnił nowych funkcji. W przeglądarce pojawił się domyślnie włączony Native Client (NaCl), pojawiły się także udogodnienia dla użytkowników OS X Lion. Zapowiadano je krótko po premierze systemu firmy Apple. To między innymi tryb pełnoekranowy (nie mylić z opcją widoku pełen ekran) czy obsługa nowych gestów gładzika. Użytkownicy systemu firmy Apple mogą już między innymi przewijać strony internetowe dwoma palcami.

Poprawki pojawiły się między innymi w chrome:flags, który wcześniej miał kłopoty ze stabilnością. Google wyeliminował w Chrome 14 ponad 30 luk mogących zagrozić bezpieczeństwu systemu użytkownika. Firma wypłaciła także nagrody znalazcom dziur - w sumie ponad 13 tys. dolarów. Najwięcej, bo 2337 otrzymał Sergey Glazunov za znalezienie luki wysokiego ryzyka w silniku V8. Swój wkład w rozwój Chrome miał również polski deweloper, Sławomir Błażek, który również zgłosił dziurę wysokiego ryzyka. Z pełną listą załatanych luk można zapoznać się na stronach producenta przeglądarki.

Stabilną wersję Chrome 14 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)