Stacjonarka z Linuxem i mocnymi komponentami? Odpowiedź to Thelio Mira

Stacjonarka z Linuxem i mocnymi komponentami? Odpowiedź to Thelio Mira

źródło: system76.com
źródło: system76.com
Karolina Kowasz
15.03.2021 15:24

Znalezienie w sklepach komputera z mocnymi podzespołami i jednocześnie z Linuxem na pokładzie brzmi niemalże jak misja niewykonalna. Z myślą o użytkownikach, którzy marzą o tego rodzaju maszynach, System76 wypuściło na rynek stację Thelio Mira.

O tej nowości na rynku donosi serwis Tom’s Hardware. Jak możemy się dowiedzieć z artykułu, System76 określa swój produkt jako profesjonalny system stacjonarny. Thelio Mira może być wyposażone w procesor AMD Ryzen serii 5000 z maksymalnie 16 rdzeniami, jedną lub dwie karty graficzne Nvidia Quadro RTX, do 128 GB pamięci ECC DDR4 i do 36 TB miejsca na dysku twardym.

Sama stacja robocza, zgodnie z informacjami ze strony producenta, ma wymiary 436,35x253x331 mm, co oznacza, że jest stosunkowo kompaktową stacją. Pomimo swoich wymiarów, stacja nadal jest w stanie pomieścić dwie karty graficzne i spory zapas pamięci RAM.

Estetom na pewno spodoba się sam wygląd stacji Thelio Mira. Stylizowana, drewniana obudowa dostępna jest w pięciu kolorach – ciemnego i jasnego drewna, a także czarnym, czerwonym i niebieskim. Dwa pierwsze kolory nie wymagają dopłaty, jednak jeżeli zdecydujemy się na któryś z trzech kolejnych, będziemy musieli dopłacić 59 dolarów do ceny konfiguracji.

Poza Ubuntu 20.04 w wersji 64-bitowej, Thelio Mira możemy zakupić także z systemem operacyjnymi Pop! OS 20.10 lub Pop! OS 20.04 LTS. Cena podstawowej konfiguracji, bez monitora oraz dodatków typu mysz i klawiatura, wynosi 1499 dolarów, czyli około 5773 złotych. Jeżeli jednak zdecydujemy się na najbardziej kosztowną wersję, to zamkniemy się w kwocie około 25 000 dolarów.

Zainteresowani zakupem stacji Thelio Mira mogą dowolnie ją skonfigurować i zamówić na stronie producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)