Star Citizen — nowa gra twórcy serii Wing Commander

Star Citizen — nowa gra twórcy serii Wing Commander

11.10.2012 10:50

Mamy kolejny ważny powrót na łono elektronicznej rozrywki — Chris Roberts, dzięki któremu dawno temu zagrywaliśmy się w produkcje z serii Wing Commander, po wielu latach przerwy szykuje kolejny kosmiczny hit. Oczywiście o pomoc w realizacji projektu Star Citizen prosi fanów, ale zamiast wystartować ze zbiórką na łamach popularnego Kickstartera, utalentowany deweloper chce zgromadzić fundusze bezpośrednio na swojej stronie.

Prace nad nad dziełem napędzanym technologią CryENGINE 3 trwają już od przeszło roku w Cloud Imperium Games Corporation, najnowszym studiu twórcy. Oczywiście gra to ideowy spadkobierca dawnych, wielkich produkcji Robertsa. Podkreśla on, że rynek PC wcale nie umarł i że zbuduje całe nowe, obszerne uniwersum, które wypełni się graczami, aby nam to udowodnić. Mamy poczuć się tytułowymi obywatelami wszechświata, integrować się z innymi, pracować na swoje utrzymanie, służyć wybranym stronnictwom, aczkolwiek jeśli ktoś zechce żyć na granicy prawa, to nic nie stanie temu na przeszkodzie. Będą efektowne walki w przestrzeni kosmicznej, masa awanturniczych przygód, a przede wszystkim odkrywanie ciekawych zakątków ogromnego kosmosu.

Komputery wciąż są w stanie zapewnić przeżycia, które wcale nie są gorsze od tych prezentowanych na innych urządzeniach, w tym konsolach. W ostatnich latach projektanci gier odpuścili sobie innowacje i wychodzenie poza utarte ramy gatunku. Chcę powrotu do ambitniejszego myślenia na rynku PC, szczególnie jeśli chodzi o symulatory kosmiczne — mówi Roberts. Zamierza w pełni wykorzystać możliwości współczesnych zestawów komputerowych, dostarczając produkt piękny i pochłaniający. Dość ma skupiania się na słabszych pod względem mocy konsolach oraz urządzeniach przenośnych. Czy uzbiera 2 miliony dolarów na realizację swoich wizji?

Star Citizen zadebiutuje najszybciej za dwa lata, ale planowane jest wcześniejsze upublicznienie roboczej wersji gry dla tych, którzy wsparli dzieło finansowo. Gdy projekt ruszy, utrzymywany i rozwijany będzie z mikrotransakcji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)