Starbreeze szuka pracowników... wśród piracących

Starbreeze szuka pracowników... wśród piracących

24.02.2012 16:38

Ekipa Starbreeze Studios, która zyskała większą sławę po wydaniu gry The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay, w niecodziennych miejscach szuka utalentowanych ludzi do tworzenia przyszłych projektów. Gracze zauważyli w katalogu z zainstalowaną wersją PC wypuszczonej dopiero co na rynek przeróbki niegdysiejszego hitu Syndicate charakterystyczny dla pirackich edycji gier plik tekstowy .nfo. W środku znajduje się między innymi oferta pracy od dewelopera.

Plik wyglądem nie odbiega od standardowego opisu nielegalnie rozpowszechnianych kopii. Mamy logo uformowane ze znaków ASCII, podany jest producent, liczba nośników, informacja czy program został zabezpieczony. Do tego zamieszczono tu krótki opis gry, aż wreszcie kroki potrzebne do instalacji. Żadne rozpakowywanie i kopiowanie cracków nie będzie miało jednak miejsca — wyraźnie uprasza się użytkowników o włożenie płyty do czytnika i po prostu zagranie. Znudzonych spoglądaniem na piracki proceder z boku, acz nie tylko ich, zachęca się zaś do kontaktu mailowego ze Starbreeze. Do obsadzenia są bowiem różnorakie posady.

Twórcy najwyraźniej zdawali sobie sprawę, że ich dzieło trafi do nielegalnego obrotu i liczą, iż ich oferta do kogoś przemówi. Nie od dzisiaj wiadomo, że w tak zwanej szarej strefie działa wielu specjalistów. Równocześnie deweloperzy chcą dać do myślenia ludziom korzystającym z piratów. Zaznaczają, że powołanie do życia nowego Syndicate to kilka lat ciężkiej pracy ponad stu osób. Pytanie czy ich .nfo nie będzie kasowane…

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)