Start10 będzie ratunkiem na prymitywne i ograniczone Menu Start z Windows 10

Start10 będzie ratunkiem na prymitywne i ograniczone Menu Start z Windows 10

Start10 będzie ratunkiem na prymitywne i ograniczone Menu Start z Windows 10
Redakcja
25.02.2015 10:33

Windows 10 przywraca Menu Start i o tym fakcie wiemy już od kilku miesięcy. Nie każdemu jednak nowa jego forma musi się spodobać i w tej sytuacji będziemy mogli sięgnąć po zewnętrzne aplikacje. Firma Stardock poinformowała, że pracuje już nad programem Start10 – klasycznym menu dla najnowszego systemu, które będzie znacznie bardziej konfigurowalne.

Wiele osób nie ukrywało radości gdy wiosną ubiegłego roku ogłoszono powrót Menu Start. Stosowany w Ósemce ekran startowy nie został ciepło przyjęty, a na urządzeniach bez ekranu dotykowego nie jest on również specjalnie wygodny w obsłudze. Menu jakie wprowadzono w Windows 10 co prawda nieco przypomina te z Visty lub Windows 7, ale jest zarazem nieco inne: klasyczne rozwijane grupy zastąpiono posegregowaną alfabetycznie listą, uniemożliwiono tworzenie folderów, a z boku znalazło się miejsce dla kafelków aplikacji Modern przedstawiających różne powiadomienia. W dostępnej obecnie wersji testowej ustawienia menu są bardzo skromne i trudno tu mówić o personalizacji. Dostępny jest także nowy ekran startowy dla trybu tabletowego, ale użytkownik wcale nie musi z niego korzystać.

Obraz

Jeżeli komuś takie menu nie odpowiada, będzie mógł skorzystać z Start10. Aplikacja znajduje się obecnie w fazie beta, skorzystać z niej mogą subskrybenci planów Object Desktop – specjalnych pakietów przygotowanych przez firmę Stardock, które umożliwiają korzystanie z jej oprogramowania do modyfikacji i rozszerzania funkcjonalności interfejsu Windowsa. Podobnie do dostępnego już Start8, przywraca on klasyczne menu wyposażone w wyszukiwarkę i najważniejsze skróty. Takie menu jest konfigurowalne: użytkownik może zmienić jego styl, włączać przezroczystość, zmieniać ikonę, wybierać wyświetlane dodatkowo elementy, regulować działanie aktywnych narożników pulpitu, czy nawet dokładnie określać akcje podejmowane po naciśnięciu przycisku. Te same funkcje zajdziemy również w Start10, nie będziemy więc musieli narzekać na zbyt ograniczoną funkcjonalność menu. Start8 w darmowej, 30-dniowej wersji próbnej znajdziecie w bazie programów naszego serwisu.

Jeżeli chcielibyście przywrócić klasyczne Menu Start do Windows 8/8.1, to zapraszamy do naszego specjalnego poradnika, w którym prezentujemy aplikacje pozwalające na to. Dzięki nim możecie nie tylko zwiększyć funkcjonalność menu, dopasować je znacznie lepiej do swoich potrzeb, ale również całkowicie wyłączyć ekran startowy z kafelkami. Większość z nich jest darmowa, a dzięki komentarzom dostępnym na stronie każdego z nich dowiecie się, jak spisują się podczas codziennego użytkowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)