Steam ze wsparciem dla pada PlayStation 4, konfiguracja będzie banalnie prosta

Steam ze wsparciem dla pada PlayStation 4, konfiguracja będzie banalnie prosta

13.10.2016 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo iż Valve ma własnego pada – Steam Controller, to niebawem wzbogaci Steama o obsługę konkurencyjnego sprzętu. Valve poinformowało, że pierwszym będzie DualShock 4, czyli pad PlayStation 4.

Jeff Bellinghausen, jeden z inżynierów firmy, ogłosił, że jedną z nowych funkcji Steama będzie natywne wsparcie dla DualShocka 4. Firma nie ograniczy się tylko do zapewnienia podstawowego wsparcia, pad ma działać tak samo jak Steam Controller.

Według Jeffa Bellinghausen, pad Sony to świetne narzędzie, które podobnie jak Steam Controller, oferuje panel dotykowy i żyroskop. Samo podłączenie DualShocka stanie się prostsze, nie będziemy musieli już korzystać z dodatkowych programów, wystarczy Steam. W związku z tym, że musieliśmy sięgać po dodatkowe narzędzia, to wielu graczy wybierało pad Xboksa One, który zwłaszcza w wersji z modułem Bluetooth jest banalnie prosto podłączyć do PC.

źródło: gamasutra.com
źródło: gamasutra.com

Zaletą rozwiązania Steam, względem dostępnych już narzędzi, ma być dzielenie się konfiguracjami z innymi graczami, lepsze wsparcie dla wszystkich systemów DualShocka 4, a także mniejsze opóźnienia w odbiorze i przetwarzaniu poleceń.

Bardzo możliwe, że pad Xboksa One także otrzyma natywne wsparcie. Wówczas wojna użytkowników konsol o najlepszego pada przeniesie się również na Steama. Zanim to się stanie, pozostaje nam czekać na wsparcie dla DualShocka 4, a konkretna data wprowadzenia nowej funkcji nie została ujawniona.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)