SteamWorld Dig – dobra platformówka za darmo na Origin

SteamWorld Dig – dobra platformówka za darmo na Origin

SteamWorld Dig – dobra platformówka za darmo na Origin
Przemysław Chrzempka
07.09.2017 13:14

SteamWorld Dig 2 ukaże się 21 września na konsolę Nintendo Switch, a kilka dni poźniej również na PC i PS4. Z tej okazji producenci postanowili udostępnić za darmo pełną wersję pierwszej części gry. Promocja niestety ograniczona jest czasowo i nie wiadomo, kiedy nastąpi jej zakończenie, warto się zatem pospieszyć.

SteamWorld Dig - Trailer

SteamWorld Dig to gra platformowo-zręcznościowa stworzona przez niezależne studio Image & Form. Akcja gry osadzona jest w świecie zbliżonym pod względami estetycznymi do Dzikiego Zachodu z elementami steampunku, w którym ludzie chowają się głęboko pod ziemią w grotach i tunelach. Na powierzchni Ziemi rządzą teraz zupełnie inne istoty, przypominające wyglądem roboty. Jednym z nich jest główny bohater, imieniem Rusty, który otrzymał w spadku kopalnię od swojego zmarłego wuja. Rusty za pomocą swojego górniczego sprzętu przeczesuje podziemia w celu znalezienia ukrytych skarbów. Przemierzając świat Steam World Dig, na swojej drodze znajdziemy wiele pozostałości pochodzących z czasów panowania ludzkości, oraz wielu przeciwników czyhających na nas w ciemności np. olbrzymie robale i zmutowani ludzie.[img=miasto][join][img=SteamWorldDig_6_drill_cave-1920x1080]W SteamWorld Dig eksplorujemy różnego rodzaju jaskinie, groty i tunele, uważając jednocześnie na to by nie zapędzić się za daleko, ponieważ musimy zapewnić swojemu bohaterowi odpowiednie oświetlenie podczas podziemnych wypraw. SteamWorld Dig w pewnych kwestiach przypomina nieco Minecrafta w 2D. Jak w Minecrafcie kopiemy tunele w poszukiwaniu surowców i różnych tzw. znajdziek, a gdy zapełnimy nimi plecak, będziemy mogli wykorzystywać je do wymiany na chociażby lepszy kilof, wiertła czy materiały wybuchowe, które pomogą nam w szybszej eksploracji tajemniczego podziemnego świata. Zebrane przez nas minerały możemy wymienić w mieście znajdującym się na powierzchni u lokalnych kupców. W miasteczku otrzymujemy zadania do wykonania, które poprowadzą nas przez mało skomplikowaną fabułę gry Nasza postać zdobywa doświadczenie, awansując na kolejne poziomy, dzięki którym możemy polepszyć nasze umiejętności górnicze lub np. zwiększyć maksymalną ilość zdrowia itp.

SteamWorld Dig to przyjemna platformówka, tak więc miłą niespodzianką jest to, że twórcy postanowili udostępnić nam ją za darmo pośrednictwem platformy Origin.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)