Sterowanie „Ok Google” trafi także do desktopowej przeglądarki Google Chrome

Sterowanie „Ok Google” trafi także do desktopowej przeglądarki Google Chrome

Sterowanie „Ok Google” trafi także do desktopowej przeglądarki Google Chrome
Redakcja
28.02.2014 18:19

Wraz z nową wersją Androida oznaczoną jako 4.4 KitKat w systemie tym pojawiła się interesująca funkcja. Wyszukiwanie głosowe zostało rozbudowane o ciągłe nasłuchiwanie gdy ekran jest włączony i oczekiwanie na komendę „Ok Google”. Po jej wydaniu uruchamiana jest wyszukiwarka, w której, albo raczej do której można skierować głosowo interesujące nas zapytanie. Wygląda na to, że Google postanowiło wprowadzić ten pomysł także w wypadku komputerów stacjonarnych, a mianowicie, do swojej przeglądarki Google Chrome.

Obraz

Ostatnia wersja tej przeglądarki jaka trafiła do kanału beta i posiada numerację 34.0.1847.11 wyposażona została w obsługę takiego właśnie wyszukiwania i sterowania. Wystarczy najechać na ikonę wyszukiwania głosowego i aktywować nową funkcję. Ta może wtedy służyć do pytania lub wydawania poleceń: np. ustawiania alarmu czy przypomnienia o określonym czasie. Niestety, jak na razie funkcja ta podobnie do wersji mobilnej dostępna będzie tylko w wypadku języka angielskiego w odmianie amerykańskiej. Funkcja jest dostępna również tylko w przeglądarce dla systemu Windows, ale już w ciągu najbliższych dniach ma zadebiutować także dla Maca jak i Linuksa. Jak zapewnia Google obsługa dodatkowych języków oraz systemu Chrome OS ma pojawić się już niebawem.

Czy język polski znajdzie się wśród nich? Patrząc na dostęp do chociażby urządzeń sprzedawanych w ramach Google Play w naszym kraju (czyli na nic, bo sklep ten nie jest u nas dostępny) szybko stwierdzimy, że może być z tym ciężko. Z drugiej strony czy naprawdę chcemy, aby nasza przeglądarka nasłuchiwała, co dzieje się wokoło komputera gdy tylko wejdziemy na stronę nowej karty lub wyszukiwarki? Jak oceniacie ten pomysł? Czy wyobrażacie sobie pracę przy komputerze z takim zintegrowanym asystentem obsługiwanym za pomocą głosu?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)