Sterowanie pupą i językiem, czyli co w wolnym czasie robią inżynierowie z Valve

Sterowanie pupą i językiem, czyli co w wolnym czasie robią inżynierowie z Valve

Sterowanie pupą i językiem, czyli co w wolnym czasie robią inżynierowie z Valve
05.12.2013 13:50

Dziwne wydawały się komuś pomysły na inteligentną perukę lub mające służyć walce z podjadaniem specjalne biustonosze? Warto zapoznać się z poczynaniami inżyniera Bena Krasnowa z Valve, który na swoim kanale na YouTube regularnie umieszcza materiały wideo z prac nad najróżniejszymi projektami. Niedawno podzielił się ze światem prototypami urządzeń wykorzystywanych do sterowania PC pupą i językiem.

Posture-based game controller

Kręcicie się na krześle przed monitorem podczas grania? Kiedyś będziecie mogli pewnie nabyć specjalny kontroler od Valve umieszczany pod pośladkami, przekładający bujanie się na boki na ruchy postaci na ekranie. Od dawna myśli się w firmie także o wirtualnej rzeczywistości i może wkrótce się w niej po prostu... rozsiądziemy? Warto zauważyć, że zestaw składa się z rozebranych na części wagi łazienkowej oraz pada od Xboksa 360.

Tongue mouse: Cursor control with your mouth!

Komu z kolei nie będzie się chciało sięgać po myszkę, ten może zdecyduje się na specjalny pseudo aparat ortodontyczny z laserowym czujnikiem, dzięki któremu latając językiem w buzi na wszystkie strony przyjdzie nam obsługiwać aplikacje komputerowe.

Można się śmiać z pomysłów Krasnowa, ale kiedy tylko weźmie się pod uwagę osoby niepełnosprawne i fakt, że te dosyć proste w sumie modyfikacje mogą komuś znacznie ułatwić życie, zaczynamy je doceniać. Nie prezentują się one tak ładnie, jak chociażby ostatnio prezentowany zestaw do sterowania wózkiem inwalidzkim z wykorzystaniem wczepionego w język magnesu, ale pokazują, iż dla chcącego nic trudnego. Przy odrobinie tzw. pomyślunku, niskim kosztem wiele naprawdę da się samemu zdziałać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)