Sterownik GPU Nvidii 430.39 powoduje duże obciążenie procesora. Winna jest telemetria [Aktualizacja]

Sterownik GPU Nvidii 430.39 powoduje duże obciążenie procesora. Winna jest telemetria [Aktualizacja]

Houston, mamy problem z telemetrią / Fot. Materiały prasowe
Houston, mamy problem z telemetrią / Fot. Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
29.04.2019 20:14, aktualizacja: 30.04.2019 12:12

Najnowsze wydanie sterownika Nvidii, wersja 430.39, ma pewne problemy z obciążeniem procesora. Użytkownicy zgłaszają, że proces "NVIDIA Container" zużywa od 10 do nawet 20 proc. mocy CPU. Co zabawne, chodzi o funkcję związaną z telemetrią.

Plik wykonywalny NVDisplay.Container.exe jest częścią oprogramowania do kart graficznych GeForce, która odpowiada głównie za gromadzenie danych telemetrycznych.

Jak raportują rozgoryczeni użytkownicy na oficjalnym forum Nvidii, po aktualizacji sterownika do wersji 430.39, proces z nieznanych przyczyn zaczął pochłaniać zauważalnie więcej mocy procesora niż dotychczas. W typowych warunkach menedżer wskazuje na zużycie procesora bliskie zeru. Tymczasem w sieci pojawiają się zrzuty prezentujące nawet 20-proc. zapotrzebowanie.

Fot. Forum Nvidia (RealityExit)
Fot. Forum Nvidia (RealityExit)

Przedstawiciel Nvidii zadeklarował, że usterka jest znana, a firma podejmuje wszelkich starań, aby ją wyeliminować. Niemniej prace cały czas trwają. Efektu jak nie było, tak nie ma.

Na ten moment istnieją jednak dwa półśrodki. Pierwszym jest powrót do starszej wersji sterownika, drugim – usunięcie telemetrii, ale wiąże się to z zablokowaniem aplikacji GeForce Experience.

Aby tego dokonać, należy wyłączyć proces "NVIDIA Container" w Menedżerze Zadań. Następnie usunąć foldery "DisplayDriverRAS" w ścieżkach: C:\Program Files\NVIDIA Corporation oraz C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Display.NvContainer\plugins\LocalSystem. Po czym uruchomić ponownie komputer. Problem zniknie, ale GeForce Experience może przestać działać.

Aktualizacja, 30.04.2019 12:11

Nvidia wydała sterownik 430.53 Hotfix, który poprawia w/w błąd.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)